SAĞLIK BAKANI MÜEZZİNOĞLU KEŞAN’DA AÇIKLADI; “1-2 YIL İÇİNDE HEKİM AÇIĞINI KAPATACAĞIZ”

Yunanistan dönüşü İpsala Gümrük Kapısı’ndan giriş yaparak Keşan’da Ağadayı Hotel’de öğle molası veren Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, gazetemize yaptığı özel açıklamada şunları söyledi; “Öncelikle milletimizin Kadir Gecesini tebrik ediyorum. İnşallah daha çok huzura, barışa vesile olmasını rabbimden niyaz ediyorum.

BAKAN (MANŞET)

Gerçekten ülke olarak huzurlu bir ramazan geçirdik, tamamlamak üzereyiz. Balkanlarda farklı programlar, iftarlar yaptık. Oralarda da soydaşlarımızla bir araya geldik. Sağlık alanında özellikle uzman hekimi açığını yavaş yavaş kapatmaya çalışıyoruz. Sağlık çalışanlarından da fedakarlık istiyoruz. Daha önce almış olduğumuz uzman alanında hekimler yavaş yavaş verimlilik açısından açığı kapatmaya çalışıyorlar.

CIMG4853

Daha çok uzman hekim ve sağlık çalışanlarımızla verimli bir proje program yaparak inşallah 1-2 yılı atlatırsak  daha önce aldığımız fazla kontenjanla hekim açığımızı yavaş yavaş kapatmaya başlayacağız.İnşallah elbirliği ile bu sıkıntımızı atlatacağız.Tabi özellikle hasta ve hasta yakınlarımızdan talepsiz hekimlerin zamanlarını verimli değerlendirmesi adına onlardan da duyarlılık bekliyoruz.Bir de son yıllarda artan hekime ve sağlık çalışanlarına  karşı artan ve uygulanan şiddet konusunda da vatandaşlarımızdan duyarlılık bekliyoruz. 75 milyon ülke insanımızın onlara sahip çıkmasını ve onlarla olan iletişimi kendilerine hizmet eden sağlık sorunlarını çözmek için geceli gündüzlü çalışan bu arkadaşlarımızın yanında olmalarını bu arkadaşlarımıza yanlış yapanlara da tavır koymalarını bekliyoruz. Tekrar vatandaşlarımızın Kadir Gecesini ve Bayramını şimdiden kutluyorum.”

DSC_0009

   Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Uzunköprü ve Edirne’ye gitmek üzere saat 15.30’da Keşan’dan ayrıldı. Müezzinoğlu’nu AKP Keşan İlçe Başkanı Hakan Çevikel ve Yönetim Kurulu üyeleri karşılayarak uğurladı.

www.kesanhalkinsesi.com

(Videolu Haber)

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 03 Ağustos 2013, 3:28 pm tarihinde SİYASET kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.073 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: