YUSUF ÇAPRAZ ANADOLU LİSESİ 17. DÖNEM ÖĞRENCİLERİNİ MEZUN ETTİ

Okul Birincisi Murat Can Çiçek..

DSC_7841

Keşan Yusuf Çapraz Anadolu Lisesi 17. Dönem 124 öğrencisi için mezuniyet töreni düzenledi.

Törene, Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Feryaz Yüksel, Şube Müdürleri Murat Aras ve Feyzullah Koçak, okul yönetimi, veliler ve öğrenciler katıldı.

DSC_7848

Kaymakam Bekir Dınkırcı yaptığı konuşmada, “Sevgi gençler bu daha başlangıçtır. Ancak bizim sevgili gençlerden bazı beklentilerimiz var. Kimin adına biliyor musunuz?  Çanakkale’de yatan 253 bin kişi adına, Sarıkamış’ta yatan 90 bin kişi adına var. Sevgili gençler sizler sadece annelerinize ve babalarınıza karşı sorumlu değilsiniz. Sizlerin devlete ve millete karşı sorumluluğunuz var. Bu borcu ödemenin yegana bir ölçüsü var. Veri tabanlı bilimsel eksenli kendinizi yenileyeceksiniz, kendinizi geliştireceksiniz. Yürekten inanıyorum ki buradaki 124 gencimiz bu ay içerisindeki sınavlarda ciddi anlamda başarılı olacaklardır. Bizler sizlere güveniyoruz hepinize başarılar diliyoruz.

DSC_7804

Hepinizden ve özellikle kız öğrencilerden isteğim lütfen asgari yüksek lisansınızı, doktoranızı şimdiden düşünün. Yarın dünyanın birçok ülkesini ve ülkemizin birçok şehrini gezeceksiniz ufkunuz gelişecek. Çünkü yarının sosyo kültürel ekonomik hayatında bizler değil sizler olacaksınız.” dedi.

DSC_7864

Kaymakam Bekir Dınkırcı, Okul Birincisi Bedensel Engelli Murat Can Çiçek’e plaket ve hediye vererek yakından ilgilendi. Murat Can Çiçek ve annesini başarılarından dolayı tebrik etti. Her zaman yanlarında olduklarını belirtti.

Kaymakam burada yaptığı konuşmada, Murat Can ve ailesi aslında topluma iyi bir ders verdi. Hangi imkânlara sahip olursanız olun. Hayatın aslında bir mücadele olduğunu, bunu da Murat Can ve Hanımefendi Annesi, Rahmetli Babası, okul yönetimi, öğretmeleri, birçok sivil sosyal kuruluşlar destek ve katkıları ile başarıyı bu noktaya getirerek gösterdiler.” dedi.

DSC_7858

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 05 Haziran 2013, 4:52 pm tarihinde GÜNCEL kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 2.309 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: