“TÜRK YILDIZLARI” 25 Kasım’da Edirne semalarında gösteri yapacak

Vali Dursun Ali Şahin’in girişimleri ile Türk Hava kuvvetlerinin gururu olan Solotürk gösteri timi Edirne’ye geliyor. 25 Kasım Edirne’nin kurtuluş törenleri nedeniyle Edirne’ye gelecek olan Solotürk timi dünyanın hayranlıkla izlediği gösterilerini sergileyecekler.

184

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “25 Kasım Edirne’nin kurtuluş törenlerinde halkımızın manevi duygularını güçlendirmek ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin gücünü göstermek amacıyla “Solotürk Türk Yıldızları” gösteri ekibi gösteri uçuşu yapacak. Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli bölgelerinde zaman gösteri uçuşu yapan Türk Yıldızları halkımıza unutulmaz bir gösteri sunacaklar. Ben şimdiden uçuş ekibine ve Türk Hava Kuvvetlerine teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Dursun Ali ŞAHİN

Vali Dursun Ali Şahin’in girişimleri ile Edirne semalarında gösteri yapacak olan Solotürk gösteri timi Türk Hava Kuvvetlerinin sahip olduğu modern ve yüksek performanslı F-16 uçağının kabiliyetlerini, kullanımı için gereken yüksek seviyedeki bilgi ve beceriyi izleyiciye bir gösteri şeklinde sunan gösteri ekibinden oluşuyor. Tek kişilik F-16 C Blok-40 uçağı ile icra edilen gösteri uçuşları esnasında her iki kanat ucundan beyaz renkli duman salınmaktadır.

www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 20 Kasım 2014, 9:04 pm tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.023 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: