THM SANATÇISI NİDA ATEŞ KONSERİ BEĞENİ İLE İZLENDİ…

Keşan Belediyesi kültür, sanat etkinlikleri kapsamında ve Keşan Türkü Dostları Derneği işbirliğinde düzenlenen türkü konseri 24 Aralık 2017 Pazar günü gerçekleştirildi. Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’ndeki Konferans ve Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlik, saat 20.30’da başladı. Etkinliği Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Cengizhan Aktan, Keşan Belediye Meclis Üyesi Nurgül Yıldırım , Keşan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Harun Büker ve 400’e yakın müziksever izledi.

İlk olarak konuşan Türkü Dostları Derneği Başkanı Soner Velioğlu, bu etkinliği düzenleyen Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan ve etkinliğe katkısı bulunanlara teşekkür etti.

Ardından Keşan Türkü Dostları Derneği üyeleri Türkü Ayhandan, Lale Özdilek, Derya İnce Özhan, İhsan Edemen, Barış Yılmaz, Tuncay Özgücü, Elif Cihangir ve Ezo Bekiçboğa türkülerini seslendirdiler.

Daha sonra sahne alan Nida Ateş izleyicilere yaklaşık 1.5 saatlik bir türkü keyfi yaşattı ve bazı türküleri izleyenlerle birlikte söyledi.

Konserin ardından sahneye gelen Cengizhan Aktan ve Soner Velioğlu, Ateş’e teşekkür ederek çiçek takdim ettiler.

Aktan, her ne kadar Belediye Başkanı Mehmet Özcan, “burada olmasa da bu salon tamamlandığında hizmete girdiğinde gerçekleştirmek istediği bir hayali vardı. Başkanımızın türküleri ne kadar çok sevdiğini biliyorsunuz. Başkanımız türkü üçlemesi arzu ediyordu. Bu sanatçılarımız Cengiz Özkan, Nida Ateş ve Muharrem Temiz idi. Özkan ve Ateş’i sizlerle buluşturduk. Türkü Dostlarının desteği ile bu organizasyonu gerçekleştiriyoruz. Ocak ayının ikinci veya üçüncü haftasında da Muharrem Temiz ile buluşturacağız. Böyle soğuk bir havada buraya geldiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Sayın Nida Ateş’e de çok çok teşekkür ediyorum. “ şeklinde konuştu.

Nida Ateş’te kendisini Keşan’a davet eden Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan ve Soner Velioğlu’na teşekkür etti.

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 26 Aralık 2017, 5:36 pm tarihinde GÜNCEL, KÜLTÜR-SANAT, manset, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 21.683 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: