“SÜPER ARI GÜBRESİ” Projesi’nde, Türkiye 1’ncisi Keşan’dan..

HEM TÜRKİYE 1’NCİSİ OLDU, HEM DE 1’NCİLERİN 1’NCİSİ OLARAK

AMERİKA´DA ÜLKEMİZİ TEMSİL EDECEK
Keşan  Dr. Rıfat Osman Anadolu Sağlık Meslek Lisesi  Öğrencisi Merih Akalın, Proje Danışman Öğretmeni Hasan Avcu, hem Türkiye 1’ncisi oldu, hem de 1’ncilerin 1’ncisi olarak Amerika’da ülkemizi temsil etmeye hak kazandı.

Olimpiyat
Keşan Dr. Rıfat Osman Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Proje Danışman Öğretmeni Hasan Avcu, Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı’yı makamında ziyaret ederek, “Süper Arı Gübresi” projesi hakkında bilgiler verdi.

Kaymakam Ziyaret
Proje Danışman Öğretmeni Hasan Avcu “Süper Arı Gübresi” projesi hakkında verdiği bilgide,” 22’nci İnepo Proje Olimpiyatı Türkiye finalinde 46 ilden 533 projenin katıldığı proje yarışmasında, Keşan  Dr. Rıfat Osman Anadolu Sağlık Meslek Lisesi  Öğrencisi Merih Akalın ile biyoloji dalında hazırlamış olduğumuz “Süper Arı  Gübresi”  Projesi ile Türkiye 1’ncisi olduk.
Ayrıca tüm dallar içinde 1’ncinin 1’ncisi seçilerek, toplamda 2 altın madalya alarak, 2015 yılında Amerika’da düzenlenecek olan Dünyanın en büyük proje olimpiyatı Intel Isef Bilim ve Mühendislik Proje Olimpiyatına katılmaya hak kazandık.” dedi.
Kaymakam Bekir Dınkırcı,”Bu büyük başarılarından dolayı, hem öğrencimizi hem de öğretmenimizi tebrik ediyorum. Bu tür çalışma ve projelere destek vermeye devam edeceğiz. Proje ekibine Amerika´da başarılar diliyorum.” dedi.

 www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 10 Nisan 2014, 8:03 pm tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.884 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: