Özcan ve CHP’ye Cumhuriyet Mahallesi’nde Sevgi Seli

Özcan ve CHP’ye Cumhuriyet Mahallesi’nde Sevgi Seli
Bu haber 23 Mart 2014 - 1:52 'de eklendi ve 1.685 kez görüntülendi.

CHP Yerel seçim çalışmalarındaki mahalle gezilerinin 4.akşamı 22 Mart 2014 Cumartesi günü akşamı Cumhuriyet  Mahallesi’ne gitti.

DSC_2856 - Kopya DSC_2848 - Kopya

DSC_2862 - Kopya DSC_2873 - Kopya

Keşan Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Mehmet Özcan,CHP Edirne İl Başkanı Oktay Bozkurt,CHP Keşan İlçe Başkanı Vedat Koyuncu ve Belediye  Meclis Üyesi ve CHP Edirne İl Genel Meclisi Üyesi  adaylarının katıldığı gezide Özcan yine konuşma yapacağı kahve  önünde Cumhuriyet Mahalleli vatandaşlar ve Bilgin Duran tarafından  kırmızı halı, büyük bir coşku ve sevgi seli ile “En Büyük Başkan Mehmet Özcan”,Halkçı Başkan”,İşte CHP  İşte Halk “Sloganları ve meşaleler ile karşılandılar.

DSC_2888 - Kopya DSC_2895 - Kopya

DSC_0012 - Kopya DSC_0015 - Kopya

SunuculuğunuKeşan Belediye Meclis Üyesi Serdar Dinçer’in yaptığı Mahalle gezisinin ilk konuşmasını CHP Keşan İlçe Başkanı Vedat Koyuncu tüm halka CHP’ye gösterdiği ilgi ve alaka nedeniyle teşekkür derek “ 12 yıldır o başçalan başbakan mıydı? Şaşırıyorum. Sizi zenginleştirdi mi? Gelirinizi arttırdı mı?  İlaç katkı parası alıyorlar mı? Yardım için kapı kapı dolaştırırıyorlar mı? Bunun sorumlusu AKP iktidarıdır.12 yıldır yaşam şartlarınızı düzeltmek için hiçbir çalışmada bulunmadı. Onlar çalışmada bulunmuş ama ayakkabı kutularına bulunmuşlar. Bakan çocuklarına bulunmuşlar.Bilal oplana çalışmışlar.Çaldıkları götürdükleri o tapelerde söylenen rakamlarla  Aile sigortası aracılığıyla her aileye 600 TL 18 yıl boyunca verilirdi. Yani bu para bu rakam o kadar büyük bir rakam. Para yok dediler veremeyiz dediler.Kılıçdaroğlu nereden bulacak her aileye 600 TL  parayı dediler.Paralar varmış, varmış da sizlere yokmuş.Kutulara gitmiş.Kendileri zenginleşirken bizleri yoksulluğa sefalete sürdüler.Ama biz bunlara gereken dersi vereceğiz.Önce yerel seçimde ardından genel seçimde Tayyip’i yolcu edeceğiz. Onun bu ülkeye verdiği zararları hiçbir zaman unutamayız. Getirdiği yasakları ve anti demokratik uygulamaları hiçbir zaman unutmayacağız” dedi.

DSC_0025 - Kopya DSC_0019 - Kopya

Koyuncu’dan sonra söz alan Özcan’da şunları söyledi “Çok değerli Cumhuriyet Mahalleli hemşehrilerim, hepinize canı gönülden sevgiler saygılar sunuyorum. 3.kez belediye başkanlığı için yetki istemek üzere sizlerin karşısına çıktım.2004 yılında ilk göreve geldiğimde,2004 yılında ilk göreve geldiğimde emin olun ne söyleyeceğim ne diyeceğim diye içimden geçiyordu. Bu kadar yoğun bir insan kalabalığına hekimliğim zamanında hiç konuşmamıştım.Ama emin olun aradan 10 yıl geçti yine aynı heyecanı  yine aynı duyguyu sizlerle paylaşıyorum.Ciddi söylüyorum karşınızda 2004’te çıkmış bir Mehmet Özcan gibi şu anda da aynıyım.Aradan 10 yıl geçti.

                                      Ben hiç kimseye ayrımcılık yapmadım

Doktorluğumda ben insan ayırmadım.Paralı hasta demedim,parasız hasta demedim.Devletin vatandaşı devletin insanı dedim.10 yıl belediye başkanlığım sürecinde Keşanlı dedim devletimizin vatandaşıdır dedim.Oy vermiş vermemiş, imkanlarımız ölçüsünde kanunların müsaade ettiği ölçüde bütün vatandaşlarımızın taleplerini görüştüm.Bana oy verdi diye hakkı olmayan bir şeyi vermedim, bana oy vermedi diye hakkı olan bir şeyi de yemedim.Geleni kapıda saygıyla karşıladık.Giden ayakta uğurladık.Allah bize  makamlar mevkiler kısmet eder.Kocaman adamlar olursunuz kendinize göre ama bir şeyi unutmayalım hepimiz Allahın kuluyuz.Modern demokrasilerde devlet vatandaşı eşittir.Hiç kimsenin bir diğerinden üstünlüğü yoktur.Biz herkese bu gözle baktık.Bu gözle insanlarımıza hizmet etmeye çalıştık.Ama bizim de sınırsız gücümüz yok.60 bin nüfuslu bir kentiz, elimizdeki bütçe  belli.Yapacaklarımız belli,önemli olan bu bütçeyle vatandaşımızın ihtiyacı olan şeyleri planlayıp programlayıp yapmak.İlk dönemimde bunlar insanları umursamıyorlar.Bu mahalleye bir baz istasyonu dikmeye kalktılar.Bunun için belediyeden izin almak zorunda değiller.

Baz İstasyonu kurulmaması için sizlerin yanında oldum

Bir baktık adam buraya çukuru açmış, geldi arkadaşlar dediler ki ya ne oluyor.Size soran var mı? Yok dedim ya bize soran olmadı.Kanunlara baktık hakikaten haklı adamlar.Ne yapacağız. Şunu bilin vatandaşa rağmen  bu ülkede hiçbir şey olmaz.Kendi keyfinize göre kanun çıkarabilirsiniz.Toplandık burada yürüyüş yapma protesto etme hakkımız var.Devlet vatandaşıyız.Cumhuriyet Meydanı’nda gösteri yaptık,telefonları kırdık.Baz İstasyonu var mı şimdi burada? Gittiler değil mi? Ben yanınızda beraber miydim? Ana burada falancalar yaşıyor ben buraya bunu dikerim, bunlar bir şeyden anlamaz.Herkes eşittir, herkesin devlet bazında hakları eşittir.Bunu bu şekilde bileceğiz, 10 yıl boyunca Keşanlı hemşehricilik normu uygulamaya çalıştım.

Medeni bir seçim dönemi yaşıyoruz

Şu anda bir seçim atmosferi geçiriyoruz.Önceden birbirine muhalif partiler birbirlerini gördükleri zaman köpek görmüş gibi tüyleri diken diken oluyordu.Yalan mı yaşadık bunları.Şimdi nasıl birbirimizi selamlıyoruz.Birbirimize gidip çay içiyoruz.Siyaseten rakip olmak düşmanlık demek değildir.Demokrasinin gereği rakipler olacak.İnsanlar beğendiğine oy verecek.Ama rakibini yenmek için de çimdik atmak tekmelemek faul yapmak her türlü spor oyununda bile yasak.Dolayısıyla hemşehricilik hukuku içersinde gerçekten medeni seçimler yaşıyoruz şu anda.

10 yılda Büyük İşler yaptık

Değerli hemşehrilerim 10 yıl boyunca çok büyük işler yaptık.Bitti mi keşke bitmiş olsa da 5 yıl sırt üstü yatalım.Peki Türkiye genelinde işler bitti mi? Her yere otoban yapabildik mi? Her yere hızlı tren yetiştirebildik mi? Bütün limanları bitirebildik mi? Bir evlat evlendiriyorsunuz 1 yıl içinde hemen evini, işini arabasını alabiliyor  musunuz? Gücümüz ölçüsünde yaptıklarımız  yapacaklarımızın teminatıdır.Vatandaşımıza ne gözle baktığımız teminatıdır.10 yıl sonra karşınıza çıkıyorum.Alnım açık.Diyebilir misiniz 10 yolda 300 Trilyonluk ihale yaptım.Var mı bir mahkeme kararım.Şunu çalmıştır diyebilir misiniz? Ama bunlar deveyi amuduyla götürüyor.Para çıkmayacak işleri yapmıyorlar.Osmanlı İmparatorluğundan gelmiş yeni bir Cumhuriyetiz.Bazı şeyler içimize işlemiş abartıyoruz.Mesela devlet malı deniz yemeyen domuz.Bunlar da domuz olmamak için fazla yediler.Bunu yapmadan da modern demokrasiyi özlüyoruz biz.Avrupai demokrasiyi özlüyoruz.İnsanların eşit olduğu,haklarının yenmediği bir demokrasi istiyoruz.Değerli hemşehrilerim 30 Mart’ta seçim yapacağız.Sizlerin karşısına anlımın akıyla geldim.Bir 5 yıl daha sizlerden yetki ve destek istiyorum.

Projemi çaldılar…

Şimdi karşımdaki rakip kardeşlerim, hemşehrilerim,Keşan Lisesi’nin orada bilboarda Meydan Projesi yazmışlar.Be insafsızlar , 1 seneden beri konuşulur.Mehmet Özcan’ın Ustalık Projesi Meydan Projesi diye.Gazetelerde boy boy yayınlandı.Bu kadar da hırsızlık olur mu? Projemi çaldılar.Rakip parti kardeşimin aklı bu kadar ermez.Ama onların akıl hocaları var.Onlar kukla istiyorlar buraya.Soracağım kardeşim kaç tane iş yönetti?Ben anlı şanlı 14 sene cerrahlık yaptım.5 yıl devlet hastanesinde idarecilik yaptım.8 yıl kurduğum şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptım.Onun semeresiyle şu anda doktorlarla beraber 120 kişi ekmek yiyiyor.Özel hayatımda yaptığım şeyler.Soruyorum arkadaşlarıma 1 kişiye ekmek verecek bir iş yaptınız  mı? Kendi işini yapmamış kendi işinde başarılı olmamış, bir insana ekmek kapısı açmamış olan insanlara lütfen dikkat edelim.Allaha şükür ben Keşan’ın içinde değil ama Keşan’ın köyünde doğdum. Okuduk geldik doktor olduk,sizler belediye başkanı yaptınız.

Koruma ordusuyla değil tek başıma sizlerin arasında oldum

Yine ben Allah ömür verdiği sürece buralarda yaşayacağım.Bu sokaklarda dolaşacağım.Beni böyle bir tantana ile gezdiğimi gördünüz mü? Arkamda 8-10 tane zabıta ile gezdiğimi gördünüz mü? Tek başıma çantamla çıktım sizlerin arasında oldum her zaman.İşim bittiği zaman makam aracına binmedim.B en Mercedes meraklısı değilim kendimin de vardı. Onun için sizlerden biriyim. Sizlere  mesleğimi bıraktım geldim 10 yılım bana göre başarılı geçti sandıklarda göreceğiz.Ben 2.döneme girerken de bunları oylarınızla gösterdiniz.Biz bir devletiz.Bizim iyi idare edilmemiz lazım.Hani derler ya herkes evinin önünü süpürsün her taraf temiz olsun.Biz Keşan’ı Keşan yapalım.Türkiye’yi Türkiye yaparız hepimiz bu bilinçle çalışmak zorundayız.Hepimiz biriz bizler Keşanlıyız, bizler hemşehriyiz bizler insanoğluyuz.Bizler arkadaşız kardeşiz.Hepinize saygılar sunuyorum”

DSC_0039 - Kopya DSC_0076 - Kopya

Özcan’ın konuşmasının ardından Belediye Meclis Üyesi ve İl Genel Meclis Üyesi adaylarının tanıtımı yapıldı.

   Ürkmez, “5 yıl Mehmet Özcan’la çalışmaktan onur duydum”

DSC_0086 - Kopya DSC_0088 - Kopya

 

Aday tanıtımlarının ardından bu dönem Keşan Belediye Meclisi’nde bulunan Cumhuriyet Mahallesi’nden CHP Keşan Belediye Meclis Üyesi Mehmet Ali Ürkmez’de bir konuşma yaparak şunları söyledi. “Ben Mehmet Özcan başkanımla 5 yıl görev yapmaktan büyük onur duydum. Ben kendisini tanıdığımı zannediyordum.Ama bu 5 yıl içersinde kendisini tam olarak tanıyamadığımı anladım. Sayın Özcan dört dörtlük bir insan. Tam bir Keşan sevdalısı.Kendisini gerçekten tanımaktan ve beraber çalışmaktan büyük onur duydum.Ben böyle bir insanın müsade ederseniz sizlerin huzurunda elini öpmek istiyorum. Ayrıca beni bu göreve getirmesinden dolayı kendisine ve ekip arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum” şeklinde duygulu bir konuşma yaptı.

DSC_0097 - Kopya

Özcan’ın Cumhuriyet Mahallesi’ndeki gezisine AKP’den istifa ederek bağımsız belediye meclis üyesi olan Orhan Süzen’de  katılarak Özcan’a açık olarak destek verdiğini göstermiş oldu.

Gezinin ardından kortej yeniden CHP seçim bürosuna geri döndü.

 

Burada konuşan CHP Edirne İl Başkanı Oktay Bozkurt,Keşan’daki seçim heyecanının bir başka olduğunu belirterek partililere teşekkür etti.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER