Muzaffer Güven: “Hizmetlerimizin devamı için, AK Parti’den Milletvekili aday adayıyım”

Muzaffer Güven: “Hizmetlerimizin devamı için, AK Parti’den Milletvekili aday adayıyım”
Bu haber 25 Şubat 2015 - 19:28 'de eklendi ve 1.644 kez görüntülendi.

AK Parti Edirne Milletvekili Aday Adayı Muzaffer Güven, düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında basın mensuplarıyla bir araya geldi.

CIMG5549

Mira Restaurant’ta başlayan kahvaltılı toplantıya, Güven’in yanı sıra AK Partili İl Genel Meclisi Üyeleri Hüseyin Boyalık ve Adnan Vural, AK Parti İlçe Başkanlığı eski yöneticilerinden Ramazan Harun Palabıyıkoğlu ile danışman Emre Er katıldı.

CIMG5547

Toplantıda bir açıklama yapan Muzaffer Güven, yaklaşık 40 yıldır Keşan’ın ticari hayatında olduğunu ifade ederek, “Hepinizin bildiği gibi yaklaşık 40 yıldır Keşan’da eczacılık yapıyorum. Eczacılığın şöyle bir güzelliği var, insanlarla o hassas durumlarında sağlık hassasiyetlerini paylaşmak bizlere meslek anlamında inanılmaz bir mutluluk ve haz vermektedir. İnsanları seven biri olarak bunu ben çok iyi başardığıma inanmaktayım. Nereye gidersek gidelim birçok yerde beni ‘Eczacı Muzaffer ağabeyleri’ olarak karşılarlar. Bundan son derecede keyif almaktayım. Cebinde yaklaşık 30 yıllık kartvizitim olanlar var. Ben bundan son derece mutluluk duyuyorum. Demek ki mesleğimizde insanlara, vatandaşlarımıza bu kadar erişmişiz, bu kadar saygın bir kimlik ve kişilik oluşturmuşuz.” dedi.

“NE DENDİYSE KABUL ETTİK”

Uzun süredir Keşan’da siyasi kişiliğe sahip biri olduğunu dile getiren Güven, şunları söyledi:“Keşan’ın ekonomisini, ticari hayatını, sosyal ve siyasi hayatını yakinen bilen ve takip eden bir kimliğe ve kişiliğe sahibim. Son dönemde de yaklaşık 6 senedir, AK Parti ailesinde yukarıdan istek üzerine yaklaşık 1,5 sene partiye ilçe başkanlığı yaptım. Bu süreç içerisinde 1 referandum, 1 de genel seçim olmak üzere 2 tane seçim geçirdim. Daha sonraki süreçte de 3,5 yıl AK Parti’de il yönetim kurulu üyeliği ve il başkan yardımcılığı görevinde bulundum. Yaklaşan seçimlerle beraber bana belli bir kesimden aday adaylığı için başvuru yapmam istendi. Açıkçası o güne kadar aday adaylığına pek de ciddi bakmamama rağmen gelen teklifi reddedemedim. Çünkü ben yönetici olduğum dönemde gelişmeler şu şekilde oldu, ‘Sizi ilçe başkanı yaptık, hayırlı olsun’ denildi kabul ettik. Diğer görevler için de bu böyle oldu. Ne dendiyse kabul ettik. Milletvekilliği aday adayı sürecimde böyledir.”

CIMG5548

“AK PARTİ’DEN ADAY ADAYI OLMAK, BİR ŞEREF VE ONURDUR”

Muzaffer Güven, AK Parti’nin hizmetinde ve emrinde olan bir kişiliğe sahip olduğunu kaydederek,“Sağlık bakanımızla beraber 12 tane aday adayıyız Edirne’de. AK Parti’deki aday adaylarının tamamı gerçekten milletvekilliği olarak o donanımlara sahipler, o kişiliğe sahipler. Gerek siyasi deneyimleri, gerek sosyal hayattaki deneyimleri nedeniyle milletvekilliğini çok güzel bir şekilde yaparlar. TBMM’de gerek bölgemiz için, gerekse ülkemiz için ses getireceklerine inanıyorum. Aday adayı olan arkadaşlarımızı da canı gönülden kutluyorum. Bu 12 aday adayıyla beraber kendimi de en az onlar kadar o donanıma, o bilgi birikimine sahip biri olarak görüyorum. O vesileyle gelen teklifi hemen kabul ettim. Aday adaylığı başvurumu da Cuma günü, Edirne il başkanlığına teslim ettim. O günden itibaren AK Parti’den aday adayı olmak da bir şeref ve onurdur.” şeklinde konuştu.

“BÖLGEMİZ ADINA DA BÜYÜK HİZMETLER GELDİ”

Süreç hakkında da konuşan Güven, şöyle devam etti: “Cumartesi günü temayül yoklaması olacak. Ondan sonra da kamuoyu yoklamaları yapılacak ve Yüksek Seçim Kurulu takviminin sonunda yani 7 Nisan itibariyle de AK Parti ve diğer partilerin de aday sıralamaları belli olacak. Eğer bu sıralamada kendime bir yer bulursam son derece mutlu hissederim. Eğer sıralamada yer almazsam da hiç üzülmem. Bu bir sevda işidir. Bende bu sevda AK Parti’ye karşı daima var ve olacaktır. AK Parti iktidarında Türkiye inanılmaz mesafeler aldı. Gerek ekonomik anlamda, gerek sosyal hayatta ilerlemeler oldu. Bölgemiz adına da büyük hizmetler geldi. Sağlıkta devrim diyebileceğimiz atılımlar oldu. Bu gün hastanelerimiz tüm vatandaşlarımıza sonuna kadar açıktır.”

“HİZMETLER VE İCRAATLAR DEVAM EDİYOR”

Muzaffer Güven, Keşan’a da çok ciddi yatırımların getirildiğini savunarak, “İlçe başkanlığı döneminde Ankara’ya gidip geldik. O dönem bizimle alay eden kişiler bu yatırımların Keşan’a gelmesinden şimdi mutlular. O gün bizimle alay etmişlere de, bu gün buradan onlara selamlarımızı iletiyoruz. Neler geldi? Adalet sarayı Mart veya Nisan ayında hizmete girecek. Devlet hastanesi hızla yükselmekte. Ilçe tarım müdürlüğü binası yapılıyor. Sosyal hizmet müdürlüğü hizmete girdi. Eğitimde gelinen nokta ortada. TOKI konutları ortada. AK Parti iktidarında icraatlar devam ediyor. Tarımda inanılmaz mesafeler aldık. Hamzadere Barajı Projesi hayata geçti. Keşan Dörtyol’a kadar suyla toprağı buluşturmuş olacak. Hizmetler ve icraatlar devam ediyor.” dedi.

“İKTİDAR OLACAĞINA, CHP’LİLER DE İNANMIYOR”

Bölgeye daha da fazla yatırım yapılması gerektiğini söyleyen Güven, “Ben Keşan’ı 3 ayaklı olarak değerlendiriyorum, 1 turizm ayağı olması gerekiyor, 2 tarım ayağı, 3.’sü ise olmazsa olmazımız eğitim. Özellikle üniversite konusunda istediğimiz noktaya gelemedik. Bölgemiz turizm konusunda bütün değerlere sahip bir bölge. Doğal güzellikler, ormanlarımız, göllerimiz, Saros Körfezi turizmde yatırımların gelmesiyle beraber bölgede yatırım anlamında bir patlama olacaktır. AK Parti 4.dönemde de tek başına taliptir ve gelecektir de. Ben CHP’lilere soruyorum, ‘Siz CHP’nin iktidara geleceğine inanıyor musunuz?’ % 99,9’u ‘hayır’ diyor. Kendileri dahi iktidara geleceklerine inanmıyorlar.” diye konuştu.

“KEŞAN’IN ÜNİVERSİTE İÇİN ALTYAPISI MEVCUT”

Muzaffer Güven, tarım konusunda dev adımlar atıldığını belirterek, şunları söyledi: “Esas dev adım Tarım Organize Sanayi’nin Keşan’a gelmesiyle atılacaktır. Şu an tüzel kişilikle kurulma aşamasına geldi. Bir tarafta sulu tarım, bir tarafta tarım organize sanayinin oluşması gerçekten Keşan’da ekonomik anlamda çok ciddi adımların atıldığının göstergesidir. Bir de benim düşündüğüm ve üzerinde çok duracağım konu Keşan’ın üniversite kenti olmasıdır. Keşan’ın üniversite için altyapısı mevcut. Yusuf Çapraz bey, Keşan’a çok ciddi bir kampüs kazandırdı. Birçok üniversitenin böyle bir alt yapısı yok. Bizim ne yapıp yapıp Keşan’a ayrı bir üniversite kazandırmamız gerekiyor. Muhakkak bunun Keşan’a getirilmesi lazım. Keşan buna layık. Biz bu planı yaparken, İpsala ve Enez’i de içine katıyoruz. Keşan’ı İpsala ve Enez’den ayrı tutmuyoruz.”

“YAPILANLARI YETERLİ GÖRMÜYORUZ”

AK Parti iktidarı olarak yapılanları yeterli görmediklerini ifade eden Güven“Hizmete ve icraatlara devam diyorum. Ben bu nedenle aday adayı oldum. Biz katiyen ayrım yapmayan bir siyasi felsefedeyiz. Belediyecilik anlamında Keşan’da belki de Türkiye’nin en fazla kredi alan belediyesi Keşan Belediyesi. Bunlar AK Parti iktidarı döneminde oldu. Kime verildi? CHP’li bir belediye başkanına. Demek ki gerçekçi projelerle Iller Bankası’na başvurduğunuzda bu projelerin onayı geliyor ve hayata geçiyor. Biz bundan mutluluk duyuyoruz. Ama şunu da vurgulamakta fayda var, Keşan Belediyesi belediyecilik anlamında maalesef vatandaşın gözünde sınıfta kaldı. Belediyecilik anlamında hala bazı hizmetleri verebilmekte sıkıntı yaşanıyor. Doğalgaz konusunda yaklaşık bin abonenin bedelini belediye karşılayacak. Belediye ayağı da Keşan’da güçlenirse hizmet anlamında, çevre anlamında, temizlik anlamında, altyapı anlamında ilçemiz bu hizmetleri daha kolay ve rahat alır. Biz Keşan’a bu yatırımları getiririz ama önemli olan var olan potansiyeli burada sunabilmektir.” dedi.

Muzaffer Güven’in basın açıklamasını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.


muzafffer güven paylaşan: necdetuybas

www.kesanhalkinsesi.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER