Murat Savaş:”Meslektaşımıza yapılanlar kabul edilemez”

Necdet Uybaş yaklaşık 40 yıldır basın mesleğinin içindedir. Bugüne kadar Keşan’da ve ülke çapında yayın yapan çok sayıda basın – yayın organında çalışmış halen de TRT ve Anadolu Ajansı muhabirliği yapmaktadır.

murat_savas   10647013_957762224241076_9013147815835581081_n
Uybaş, merkezi Edirne’de bulunan Güneydoğu Avrupa Gazeteciler Derneği yönetim kurulunda görev yapmasının yanı sıra Edirne Gazeteciler Derneği’nin de üyesidir.
Meslektaşımız Necdet Uybaş 29 Ağustos 2014 tarihinde, Makedonya’da yapılacak Yörük kültürüyle ilgili bir festivali izlemek üzere otobüsle yola çıkmış ancak Yunanistan’ın Kipi gümrük kapısında önce sorguya alınmış, Makedonya’ya gideceği anlaşılınca da pasaportuna farklı bir damga vurularak ülkeye sokulmamıştır. Oysa Uybaş’ın pasaportu geçerlidir ve Yunanistan konsolosluğundan aldığı giriş vizesi de mevcuttur.
Ve yine Makedonya, Avrupa Birliği ülkelerinin yanı sıra bütün dünyanın tanıdığı bir ülkedir. Yunanistan’ın bu ülkeye olan hassasiyeti yıllardan beri bilinmektedir. Ancak bu hassasiyetin faturasını Türk vatandaşlarına, Türk gazetecilerine çıkarmak son derece yanlıştır. Türkiye ve Yunanistan arasındaki ilişkilerde son yıllarda sevindirici bir şekilde dostluk havası hakimken meslektaşımıza yapılanlar kabul edilemez.
Bu durumun bir yanlışlıktan kaynaklandığını umuyor ve Yunan yetkilileri, bu yanlışı düzeltmeye çağırıyoruz.
Murat Savaş
Güneydoğu Avrupa Gazeteciler Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 31 Ağustos 2014, 1:08 pm tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.538 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: