Minibüsçünün hayvan sevgisi..

Enez’de 40 yıldır Keşan – Enez arasında minibüsçülük yapan şoför Ali Karatepe (65) deniz sahilinde bulunan sahipsiz köpeklere her gün on ekmek götürerek besliyor.

Ali Karatepe (2)

Karatepe, yaptığı açıklamada, “Yazlıkçılardan kalan köpekler, kışın sahilde kimsenin olmaması nedeniyle açlık tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor. Hatta bazı köpekler açlıktan birbirini yiyor. Ben bunları gördüğüm için boş zamanlarımda buraya gelip, her gün on ekmek alarak onları besliyorum. Ancak, çok fazla oldukları için buda yeterli değil. Belediyenin ve duyarlı vatandaşların bunlara sahip çıkmasını istiyorum.” dedi.

Selma Yılmaz  Sahipsiz köpek

Öte yandan Enez Doğal Yaşamı, Çevreyi ve Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Başkanı Selma Yılmaz, “Enez’de deniz sahili olması nedeniyle sokak hayvanları da oldukça fazla. Yazın tatilcilerin gelmesiyle bir sıkıntı yok. Ancak, kışın sahipsiz kalan sokak hayvanlarımız gerçekten çok zor durumda. Biz dernek olarak onlara imkanlarımız çerçevesinde sahip çıkmaya çalışıyoruz. Ancak, buda yeterli olmuyor. Belediyemizin bir hayvan barınağı kurmasını, vatandaşlarımızın da sokak hayvanlarına karşı daha duyarlı olmalarını istiyoruz.” dedi.

www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 04 Mart 2015, 3:43 pm tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.407 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: