MHP GENEL BAŞKANI BAHÇELİ, KEŞAN’A GELDİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, iki gündür sürdürdüğü Trakya turunun ardından, son durağı Keşan oldu.
Bahçeli, Keşan’da partisinin seçim bürosu önünde kalabalık bir vatandaş topluluğuna hitap ederek, Belediye Başkan Adayı Av. Yaşar Aras’a destek istedi.

CIMG0595

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugünkü siyasi iktidarın ömrünün dolduğunu söyledi. Bahçeli, Başbakan Erdoğan için “Cumhurbaşkanlığı hayaldir. Olması mümkün değildir. Çankaya yokuşunu sen çıkamazsın, dizinin bağı çözülür, nefesin yetmez.” dedi.
Başbakan Erdoğan’ın inandırıcılığını kaybettiğini söyleyen MHP Lideri Bahçeli, bu iktidarın yolsuzluk ve rüşveti çözemeyeceğini ifade etti.

CIMG0594Bahçeli, sözlerine şöyle sürdürdü: “Bu aile fertleri arasına kadar dayanır ise toplumda siyasi hayatı zaten bitmiş demektir. Cumhurbaşkanlığı hayaldir. Olması mümkün değildir. Halkı karalayarak ‘AK Parti gibi övünüp övünüp kazan dibi gibi kapkara hale getirdikten sonra Çankaya yokuşunu sen çıkamazsın. Dizin bağı çözülür, nefesin yetmez. O sebepten dolayı Sayın Başbakan aklını başına al tahriklere kapılma. İki üç tane danışmanını en kısa zamanda yanından uzaklaştır. O insanların yerine halkın seçmiş olduğu milletvekilleri ile Meclis’te teker teker konuş, onlarla helalleş, dertleş, onlardan nasıl bir çözüm yapacağını sor. Bir yönde gazete köşe yazarlığı yapıp öbür tarafta Başbakan’a akıl hocalığı veren insanların nereden geldikleri meçhuldür, kim oldukları bilinmemektedir.” dedi.

CIMG0600
Türkiye’yi özerklik yönetimine geçirmek isteyenlerin bulunduğunu söyleyen Bahçeli, şöyle konuştu: “Kimden hevesleniyorlar? Suriye’deki gelişmelerden yararlanılmıştır. Suriye’de PKK’nın uzantısı PYD Batı Kürdistan Özerk Yönetimi’ni kurduğunu ve 3 kantonla şekillendirdiğini ifade ediyorlar. Şimdide tüm fırsatçılar, Türkiye’ye ihanet etmekle görevliler bugün Kuzey Kürdistan Özerk Yönetimi’ni 15 kantonla oluşturma gayreti içerisine giriyorlar. ‘Biz, bunun sözünü aldık, 30 Mart’a kadar ne olduysa oldu, 30 Mart’tan sonra ne gerekirse yapılacak’ diyor İmralı canisi ve Türkiye’yi bir felaketle tehdit etmeye kalkıyor. Bunlar bugünkü iktidarın beka sorunları olarak karşımıza çıkarttığı olaylardır.” dedi. Bahçeli’nin konuşması zaman zaman “Devletin başına devlet gelecek” slagonlarıyla kesildi.

CIMG0598

Bahçeli, konuşmasının sonunda halkın içinde küçük bir çocuğu görerek, “Getirin bana onu. Çocuklarımız devletimizin geleceği” diyerek, küçük çocuğu sevdi.

CIMG0584
Devlet Bahçeli, konuşmasının ardından Keşan’dan ayrıldı.
www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 06 Mart 2014, 11:35 pm tarihinde SİYASET, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 2.129 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: