KTSO Başkanı Soner Ilık, “Trakya’nın Verimlilik Kobileri Projesi Toplantısı” ile “Dış Ticaret İstihbarat Merkezi Toplantısı”na katıldı

KTSO Başkanı Soner Ilık, “Trakya’nın Verimlilik Kobileri Projesi Toplantısı” ile “Dış Ticaret İstihbarat Merkezi Toplantısı”na katıldı
Bu haber 15 Mart 2023 - 21:21 'de eklendi ve 92 kez görüntülendi.

KTSO Başkanı Soner Ilık, “Trakya’nın Verimlilik Kobileri Projesi Toplantısı” ile “Dış Ticaret İstihbarat Merkezi Toplantısı”na katıldı

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Trakya Verimlilik Platformu Yönlendirme Kurulu Üyesi Soner Ilık, “Trakya’nın Verimlilik Kobileri Projesi Toplantısı” ile “Dış Ticaret İstihbarat Merkezi Toplantısı”na katıldı.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde yapılan toplantıda “Trakya’nın Verimlilik Kobileri Projesi”nin 3 aylık ilerlemesi görüşüldü. “Trakya Dış Ticaret İstihbarat Merkezi”nin 2023 yılı içerisinde yapmayı planladığı faaliyetler ele alındı.

* KTSO Yönetim Kurulu Başkanı ve Trakya Verimlilik Platformu Yönlendirme Kurulu Üyesi Soner Ilık; “Trakya Verimlilik Platformu; yeşil ekonomiye geçişi kolaylaştıracak araçların bölgede yaygınlaştırılması için çalışmalar yapmaktadır”

“Trakya Verimlilik Platformu”nun çalışmaları ile ilgili açıklamada bulunan KTSO Yönetim Kurulu Başkanı ve Trakya Verimlilik Platformu Yönlendirme Kurulu Üyesi Soner Ilık şunları kaydetti:

“Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanıyla, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından uygulanan Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında kurulan Trakya Verimlilik Platformu, Trakya Bölgesi’nde kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirerek sürdürülebilir sanayi politikalarının yaygınlaştırılması amacıyla kurulmuş bir iş birliği ağıdır. Platform; imalat sanayinde kaynak verimliliğinin artırılması, enerji verimliliğinin sağlanması, atıkların çevreye olan etkilerini azaltarak katma değer sağlayacak endüstriyel simbiyoz ve benzeri eko-verimlilik çalışmalarıyla yeşil ekonomiye geçişi kolaylaştıracak araçların bölgede yaygınlaştırılması için çalışmalar gerçekleştirir.

Avrupa Birliği’nin“Avrupa Yeşil Mutabakatı- EU Green Deal”, politikaları ile uyumlu olarak Platform, makro düzeyde imalat sanayinde kaynakların verimli kullanımını yaygınlaştırmayı, yeşil/yenilenebilir enerji yatırımlarını teşvik etmeyi ve bu sayede bölgenin rekabetçiliğini artırmayı hedeflemektedir. 11 Aralık 2019 tarihinde yayınlanan Avrupa Yeşil Yeşil Mutabakatı iklim ve çevreyle ilgili zorluklarla mücadele konusunda kapsamlı bir yol haritası sunmaktadır. Mutabakatın odak noktası daha temiz ve sürdürülebilir bir dünya oluşturmaktır. Avrupa Birliği bu mutabakat ile 2050’ye kadar net sera gazı emisyonunu sıfıra indirmeyi (karbon nötr), ekonomik büyümenin kaynak kullanımından ayrıştırılmasını ve sadece bir bölgenin değil, tüm dünyanın bir bütün olarak kalkınmasını hedeflemektedir.”

* Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; “Odalar, firmalara Danışmanlık Hizmeti veriyor”

Trakya Dış Ticaret İstihbarat Merkezi’nin (DTİM) verdiği hizmetlerle ilgili olarakta açıklamada bulunan Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık; “Trakya Dış Ticaret İstihbarat Merkezi, Trakya Bölgesi’ndeki üretici firmalarımızın ihracat kapasitelerini geliştirmek hedefiyle Trakya Kalkınma Ajansı ve Odalarımız iş birliğiyle hayata geçirilmiş bir platformdur. Bu platformda hiç ihracat yapmamış fakat yapma potansiyeli ve isteği olan, ihracata yeni başlamış, zaten ihracat yapıyor olup pazarını genişletip kapasitesini arttırmak isteyen ve ihracat faaliyeti kesintiye uğramış firmalarımıza Odalar tarafından Danışmanlık Hizmeti sunuluyor.

DTİM hangi hizmetleri verir?

– Hedef Pazar Araştırması ile ürününü ihraç edebileceğin ülkeleri bul!

– Hedef Müşteri Araştırması ile belirlediğin ülkede faaliyet gösteren hedef müşterilerini bul!

– Danışmanlık Hizmeti ile önce hedef ülkeni, sonra hedef müşterilerini bul!

– Rekabetçi İthalat Hizmeti ile ucuz, kaliteli, sürdürülebilir ithalat için potansiyel tedarikçilerini öğren!

– İhale Sorgulama ile uluslararası kurum ve kuruluşların ürününe yönelik açmış oldukları ihalelerden haberdar ol!

Trakya Dış Ticaret İstihbarat Merkezi hizmetlerinden yararlanabilmeniz için  https://trakyadisticaret.org/ sitesine kayıt olup bize bu site üzerinden başvurmanız gerekmektedir. Daha detaylı bilgi için Odamızın (0288) 212 43 25 telefon numarasından Dış Ticaret Uzmanı Begüm Arslan ile iletişime geçebilirsiniz” dedi.

kesanhalkinsesi.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER