KEŞANLI ÜNLÜ KLARNETÇİ SELİM SESLER HAYATINI KAYBETTİ

Keşanlı ünlü klarnet sanatçısı Selim Sesler (57), kalp yetmezliği nedeniyle uzun süredir tedavi gördüğü İstanbul’daki hastanede 9 Mayıs 2014 Cuma günü hayatını kaybetti.

selim-sesler   SELİM SESLER (1)
Selim Sesler için 10 Mayıs Cumartesi günü Keşan İki Minareli Çarşı Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, Keşanlı klarnet virtüözü Serkan Çağrı, dizi oyuncusu Mustafa Avkıran, Sesler’in ailesi ve yakınları katılırken, sanat camiasından katılımın az olması dikkat çekti.

SELİM SESLER (2)   SELİM SESLER (4)
Serkan Çağrı, Türkiye’nin, çok önemli bir sanatkârını kaybettiğini ifade ederek, “Bugün, Twitter’ımda da şöyle belirtmiştim, basınımıza rica ettim, Selim Sesler’i en azından dünyaya duyurun, çünkü onlar kim olduğunu bilirler. Selim Sesler, Türkiye için çok erken bir kayıp oldu. Uzun zamandır kalp yetmezliği rahatsızlığı nedeniyle evindeydi. Bu konuda çeşitli girişimler yapmamıza rağmen istediğimiz sonucu elde edemedik. Son vazifemizi yapıyoruz. Selim Sesler’in ismini, onun klarnetini tüm dünyaya bizler duyurmaya devam edeceğiz.” dedi.

SELİM SESLER (3)   SELİM SESLER (5)
Mustafa Avkıran ise “Selim Sesler, bu ülkenin yetiştirdiği müzisyenlerin en iyilerinden birisidir. Hem kendi kültürünü taşıyan hem de kültürünü taşıtan bir insan. Ne yazık ki çok genç gitti aramızdan. Dönmeyecek ama son 3 yılda yapamadığımızı belki bundan sonra yaparız. Onu yaşatmayı başaramadık. Umarım bundan sonra ismini yaşatmayı, onun anısını yaşatmayı başarırız.” dedi.
Selim Sesler’in cenazesi, ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından Enez Yolu Mezarlığı’nda toprağa verildi.
www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 12 Mayıs 2014, 7:26 pm tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 2.280 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: