KEŞAN’DA SARIGÜL COŞKUSU..

KEŞAN’DA SARIGÜL COŞKUSU..
Bu haber 16 Eylül 2013 - 11:32 'de eklendi ve 1.655 kez görüntülendi.

Türkiye Değişim Hareketi (TDH) Lideri, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, sivil toplum kuruluşlarının davetlisi olarak, 14 Eylül 2013 Cumartesi günü Keşan ve Yenimuhacır Beldesi’ne gelerek, kalabalık bir topluluk tarafından karşılandı. Beraberindeki yüzlerce araç konvoyuyla birlikte 10.30’da İstanbul’dan hareket ederek, E-5 kara yolundan Edirnekapı – Cevizlibağ – İncirli – Şirinevler – Küçükçekmece – Avcılar – Çatalca – Silivri – Marmara Ereğlisi – Tekirdağ güzergahını takip eden Sarıgül, Keşan’a ise saat 16.30 sıralarında ulaştı.

SARIGÜL MANŞET

Mustafa Sarıgül’ün taraftarları ise yaklaşık 1 saat önce Cumhuriyet Meydanı’nı doldurdu, müzik eşliğinde oynayarak, Sarıgül’ün gelmesini bekledi. Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri de otobüs ve otomobillerle gelen konukların bazılarına Köy Garajı’nda park yeri ayırdı, yaklaşık 500 araç ise İstiklal Caddesi Tepe Mezarlık yakınlarında durduruldu. Araçlarını burada park eden Sarıgül taraftarları, Cumhuriyet Meydanı’na yürüyerek ulaştı.

SARIGÜL KEŞAN'DA 2013 (18)

“ÇARE HİÇBİR ZAMAN BEN DEĞİLİM”

Keşan’da büyük coşkuyla karşılanan Mustafa Sarıgül, halka hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Barış için, özgürlük için, emeğin mutluluğu ve en üst noktaya taşımak için gecesini gündüzüne katan Türkiye Değişim Hareketi’nin öncülerine, camlardan balkonlarından ve sesimizin ulaştığı her noktadan bizi dinlemekte olan bütün yurttaşlarımı, hiçbir siyasi parti farkı gözetmeden saygı ve sevgiyle selamlıyorum. İstanbul’da gece 03.00’ten beri devam eden bir çalışmanın Keşan’a kadar uzanan sevgi yolunda, yurttaşlarımın bana ve Türkiye Değişim Hareketi’ne, büyük bir buluşmaya gösterdikleri ilgi ve şefkate ne kadar teşekkür etsem azdır. Allah’ım hepinizden defalarca razı olsun. Hele hele, İstanbul’dan çıktığımız andan itibaren Haliç Köprüsü’nden Aksaray’a ve İstanbul çıkışına ve güzel Tekirdağ’ımız ve Keşan’ımıza kadar sizler, beni yalnız bırakmadınız, Allah da sizleri yalnız bırakmasın. Çare, hiçbir zaman ben değilim. Yol boyunda gelince gördüm, gençler birçok noktaya ‘Çare Sarıgül’ yazmışlar. Gençler bunu yazarken beni değil, kendi geleceklerini yazdı. O gençler, ulusal birliği, inançlara saygıyı, laikliği ve cumhuriyet değerlerini geliştirip güçlendirmeyi yazdı. 35 yıldan beri süren ve son 14 yılı mücadele arkadaşlarımla geçirdiğim kişilerle, şu anda muhteşem bir noktaya geldik. Bugün, umutlu bakışlarınızı kesinlikle boşa çıkarmayacağım. Yarın da endişeniz olmasın.”

SARIGÜL KEŞAN'DA 2013 (1)

“BİZİM EVİMİZE GELEN MİSAFİR ÖMÜR BOYU KALIR”

Keşan’da gördüğü manzara ve güzellikten etkilendiğini belirten Sarıgül, şunları dile getirdi:
“Keşan bana diyor ki: ‘Sarıgül, bir olalım, el ele, omuz omuza ve kol kola olalım. Keşan’a her zaman gel. Başımızın üstünde yerin var. Keşan’a gel ama muhalefet olarak gelme. İktidar olarak gel.’ Bunun için gecemizi gündüzümüze katacağız. Birlikte çalışıp, büyük bir demokratik buluşmayı sağlayacağız. Ötekilik, kesinlikle ve kesinlikle olmayacak. Yerel yönetimlerde Şişli Modeli’ni her noktaya taşıyacağız. Aramızda; dil, din, ırk, kültür ve mezhep farkı hiçbir zaman olmayacak. Başı açık olan da, kapalı olan da bizim kardeşimiz. Şunu içtenlikle bilmenizi istiyorum ve sizden ricam şu; bugün meydan başka meydan, yarın meydan başka meydan. Tarih bizi göreve çağırıyor. Bu noktada seyirci kalamayız. Tarih bize, Çanakkale’de ve Kurtuluş Savaşı’nda Kuvay-i Milliye ruhuyla nasıl mücadele verdiyseniz, yeniden büyük bir mücadeleyi başlatın. Her biriniz 4 kişiyi ikna edeceksiniz. Bunu yaptığınız zaman işimiz çok kolay. Çünkü bizim evimize misafir gelen, ömür boyu kalır.”  

“BU MEYDAN ULUSAL BİRLİĞİN VE ÇAĞDAŞ TÜRKİYE’NİN MEYDANI”

SARIGÜL KEŞAN'DA 2013 (36)

Keşan Meydanı’nda, birbirini daha önce tanımayan yüzlerce kişinin bir araya geldiğine işaret eden Sarıgül, Keşan’ın ulusal birliğin meydanı olduğunu vurguladı. Mustafa Sarıgül, şunları söyledi: “Heyecanınızı ve güzelliğinizi çalışma arkadaşlarımızla görüyoruz. Bugün burada bize büyük bir güç yarattınız. Birbirini tanımayan, aralarında kan bağı olmayan binlerce cesur yürek. Büyük bir heyecan ve umutla bana ve arkadaşlarıma güvenerek inandınız. Enerjinizi ve gücünüzü dağlara, taşlara yansıttınız. Benim de yapmam gereken umutlu bakışlarınızı daha ileriye taşımak. Şimdi soruyorum: Yarı final maçına çıkmaya hazır mısınız? Bu maçın zamanı geldi mi? Cesaretinizi, kararlılığınızı, dayanışmanızı kutluyorum. Hareketimiz için yıllarca ve yıllarca emek harcandı. Her yolun güzel bir yanı vardır ve şimdi güzel bir noktaya gelindi. Yıllarca gece yarılarına kadar çalıştınız. Siyasetin bir takım işi olduğunu gösterdiniz. Aranıza her partiden arkadaşlarımızı ve kardeşlerimizi aldınız. Bu meydan ulusal birliğin ve çağdaş Türkiye’nin meydanı.”

SARIGÜL KEŞAN'DA 2013 (30)

“BU HAREKET KOLTUK HAREKETİ DEĞİL”

TDH’nin bir koltuk hareketi değil, sevgi ve barış hareketi olduğunu ifade eden Sarıgül, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Şimdi bir takım oldunuz. Bundan sonra da verimli, kararlı ve uyumlu olun. Sevgiyi, barışı ve özgürlüğü paylaşın. Koltuklar için birbirinizle kavga etmeyin. O koltukların gözü çıksın. Bu hareket koltuk hareketi değil, inançlara saygı hareketi. Değişim gençleri, ben 18 yaşında mütevazi bir ailenin çocuğuyken, gençlik kollarına aday olduğum zaman, ‘Sarıgül yapamaz.’ dediler. Daha sonra 30 yaşında milletvekili adayı olduğum zaman da aynı şeyi dediler. Erdal İnönü genel başkanımız, Turgut Özal da başbakanımızdı. İkisinden de çok şey öğrendim. Allah gani gani rahmet eylesin. Ama milletvekilliğini de başardım. Sonra belediye başkanlığına aday oldum, ‘Şoför Hakkı Baba’nın oğlu partiyi nasıl toparlayacak?’ dediler. Allah’ın izniyle başkanlığa devam ediyorum. Sevgili gençler, ben bunları yapabiliyorsam siz de başaracaksınız. Bu ayın sonuna doğru Mustafa Sarıgül’ün hayatını içeren bir kitap çıkacak. Bu kitabı çok duygulu bir biçimde okuyacaksınız. Okuduktan sonra bana karşı olan ilginiz ve sevginiz daha da artacak. ‘Sarıgül başardığına göre, ben daha çok başarırım.’ diyeceksiniz.”

 

“TÜRKİYE’Yİ SALLAMAYA HAZIR MISINIZ?”

Konuşmasında Değişim Kadınları’na da seslenen Mustafa Sarıgül, “Yıllarca çocuklarınızı ve torunlarınızı salladınız. Şimdi de Türkiye’yi sallamaya hazır mısınız?”  diye sordu.

Sarıgül, şunları ifade etti: “Korkmayacağız, çekinmeyeceğiz. Başımıza gelmeyen kalmayacak ama halisane duygularımla bismillah çekerek yola çıkıyorum. Hak doğrunun yanındadır. Güçlü ve kararlı olup, zorluklara beraber göğüs gereceğiz. Çünkü bizler birbirimize başkaları gibi menfaat bağıyla bağlı değiliz. Merhamet ağıyla bağlıyız. Mücadelemiz haklıdır ve bu haklı mücadeleyi birlikte kazanacağız. Size bu meydanda söz veriyorum. Hangi görevde olursam olayım. Yola çıktığım arkadaşlarımı hiçbir zaman yarı yolda bırakmadım ve bırakmayacağım. Bunu Keşan meydanı’nda içtenlikle haykırıyorum. Emeğin sevginin haklı mücadelesinin kazanacağını biliyorum. Bu meydanda yürek var. Bu meydanda yılların emeği var. O zaman, gelin hep beraber, sevgiyi, barışı, emeği, bilgiyi bütün yurttaşlarımıza muhteşem bir biçimde anlatalım.”

SARIGÜL KEŞAN'DA 2013 (40)

“TOZU DUMANA KATMAYA HAZIR MISINIZ?”

Halkın kendi gücüne inanmasını ve cesur olması gerektiğine de işaret eden Sarıgül, “Bizim ana felsefemiz, ‘İncinsen de incitme’dir. O zaman, el ele, kol kola, omuz omuza olmaya hazır mısınız? Yolumuzun açık olduğunu görüyorum. Bu yolculuğun dalga dalga büyüyeceğini biliyorum. Ya tozu dumana katarsınız ya da toz duman olursunuz. Tozu dumana katmaya hazır mısınız? Ben de bu meydandan söylüyorum, benim iki tane görevim var. Bunlardan birincisi; Atalarımızın, dedelerimizin, ecdatlarımızın kanıyla yoğrulan milli bayrağımızı, dünyanın önde gelen ülkelerinin önüne çekmek. İkincisi ise; düşüncelerimizin bayrağını iktidara taşımak! Gücünüze inanın, korkmayın, cesur olun, cesaretinizi ve gücünüzü ortak yürüyüşümüze katın.” dedi.

“TEHLİKE YANIMIZDAN GEÇERKEN, BİZ SEYİRCİ OLARAK KALAMAYIZ.”

Türkiye’yi değiştirecek olanın halk olduğunu belirten Mustafa Sarıgül, vatandaşların belirli bir oranını değil, yüzde yüzünü kucaklamak istediklerini dile getirerek, şunları söyledi:
“Türkiye’yi sizler değiştireceksiniz. Çok yakın zamanda Türkiye’nin büyük buluşması gerçekleşecek. Tehlike yanımızdan geçerken, biz seyirci olarak kalamayız.  Bizim görevimiz, Türkiye’nin yüzde yüzünü kucaklamak. Ülkemizin birçok yerinde nasıl konuştuysam, İpsala’da da Keşan’da da aynı konuşacağım. Evren Bulut, DYP’nin çok değerli bir milletvekiliydi. Benim de sevdiğim bir ağabeyimdi. Hakka yürüdü. Allah rahmet eylesin. İsmail Üğdül de ANAP milletvekiliydi, bugün de beni burada dinlemeye gelmiş. Kendisine çok çok teşekkür ediyorum. O günlerde biz muhalefetiyle iktidarıyla o kadar güzel ilişkilerimiz vardı ki, ülke meselelerinde hep birlik olurduk. Bu meydan bizden bunu bekliyor.”

SARIGÜL KEŞAN'DA 2013 (15)

TARİH, KOLAY İŞLERİ YAPANLARI DEĞİL,

ZOR İŞLERİ BAŞARANLARI YAZAR

Çok çalışılması gerektiğinin altını çizen Sarıgül, “Sevgili gençler, çok çalışacağız, tembellik yok. Dinamik yapıyı kuracağız. Çünkü tarih, kolay işleri yapanları değil, zor işleri başaranları yazar. Burada bir tarih yazılıyor. Sizleri kutluyorum. Tırnaklarımızla kazıya kazıya geldik. Ama artık son noktaya geldik. Çünkü artık zamanı geldi. Değişimin zamanı geldi. Diğerleri Ankara’da konuşacaklarını konuştular. Onlar batan güneş. Doğan güneş ise sizlersiniz. Candan çalışanlarla yolunuza devam edin. Yandan çalışanlarla işim olmaz. Herkes candan çalışacak. Dikeni battığı yerden siz çıkaracaksınız. Memleketin, demokrasinin ve hukukun öncesi siz olacaksınız.” dedi.

“GÖKKUŞAĞI RENKLERİNE DAHİ TAHAMMÜL EDEMEYEN

BİR İKTİDAR VAR”

Vatandaşların sosyal medyayı kullanmasını da isteyen Mustafa Sarıgül, “Bir gökkuşağı renklerine dahi tahammül edemeyen bir iktidar var. Gençlerimizin üzerine, emniyet mensuplarımızı acımasızca gönderen bir iktidar var. Bunların olmasını kesinlikle ve kesinlikle istemiyoruz. Sosyal medyayı en iyi şekilde kullanmanızı istiyorum. Çünkü bizim yandaş medyamız yok. Bizim kendi medyamız var. Bugün burada bütün arkadaşlarım adına hepinize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

SARIGÜL, YENİMUHACİR’DA DA KONUŞTU

Mustafa Sarıgül, Keşan’daki konuşmasının ardından, Yenimuhacır’a hareket etti.
Sarıgül, Yenimuhacır beldesinde yaklaşık 3 bin kişi tarafından, ‘Her yer Şişli, Her yer Sarıgül’ sloganlarıyla karşılandı.

Bugün müthiş bir olayla karşı karşıya kaldıklarını belirten Sarıgül, “Sabah saat 05.00’dan bu saate kadar en ufak bir hata, problem olmadan inandınız yollara düştünüz ve bana muhteşem bir gün yaşattınız. Allah’ım da bu güzellikleri sizlere yaşatsın. Soruyorlar; ‘Sarıgül niye dolaşıyor’ diye. Sarıgül hak, hukuk, adalet, bireyin özgürlüğü için dolaşıyor. Şunu bütün yurttaşlarımın bilmesini arzu ediyorum: Değişimin anahtarının, umudun zamanının geldiğinde sabahtan beri bütün partilere oy vermiş yurttaşlarımızın göstermiş olduğu ilgiden ve alakadan dolayı anladım. Bugün siz benim içimde uyuyan dev vardı, içimdeki uyuyan devi uyandırdınız.” dedi.

Mustafa Sarıgül, sözlerine şöyle devam etti: “Şişli bize dar, hedefimiz iktidar. Bizim hududumuz demokratik dünyanın bir numarası olmaktır. Siyasetin temeli insandır. İnsanın olduğu yer bizimdir. İnsanın olduğu her yerde kimseden çekinmeden görüşlerimizi, düşüncelerimizi bütün yurttaşlarımıza anlatacağız. Sizden ricam şu, sosyal medyayı iyi kullanın. Bizim kuşak, bizim dönemimizde sosyal medya yoktu. Bazı münafıklar bazı fesatlar Sarıgül’ün korkusunu yüreklerinde hissetmeye başladılar. Onlar büyük merkezlerde karargahlarını kurdular. Unutulmamalı, onlar birbirlerine menfaat ağıyla bağlıyım. Biz rabbimizin merhamet ağıyla bağlıdır. Büyük bulaşmalar sevgi, özveri ve fedakarlık ister. Kendi geleceğimiz için yapacağız. Özgür bağımsız Türkiye için yapacağız. Bana daha geniş bir imkan verirse halkımız, Trakya İstanbul’un çöplüğü değil, Trakya İstanbul’un en güzel noktası olur.”

İSTANBUL’U SALLAMA ZAMANI GELDİ

Toplanan herkesin gözündeki umudu gördüğünü belirten Sarıgül, “Gözlerinizin içindeki umudu görüyorum. Hepiniz büyük mücadele ve büyük güne hazırsınız. Yarı final maçına çıkmanın zamanı geldi. İstanbul’u ve Türkiye’yi sallamaya hazır mısınız? Her zaman el ele omuz omuza olacağız. Tehlike yanımızdan geçerken seyirci mi kalacağız. Laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti için çalışacağız. Başkaları gibi yapmayacağız. Sizden ricam şu; başkalarının yaptığını yapmayacağız. 3 oy için kardeş kavgasını körüklemeyeceğiz. Olay şu, oy almak için bizim görevimiz şu. Biz kimiz, birinci, ikinci İnönü, Sakarya, Kocatepe’de ya istiklal ya ölüm diyen atalarımızın ecdadımızın kanıyla yazanız biz. Onun için ricam şu; Yenimuhacır’ın bereketini gördüm. Bazen nasıl bir şeyden büyük bir yolculuk için enerji alırsınız, Keşan’dan ve Yenimuhacır’dan ben bu enerjiyi aldım. Diyorum ki kim tutar seni? Kim tutar sizi? Onun için şunu yapacağız. Yurttaşlarımızın yüzde yüzünü kucaklayacağız. Zengin fakir ayrımı, başı açık, kapalı ayrımı yapmayacağız. Günlerimiz geldi, vakit tamamdır zamanı gelmiştir.” dedi.

Konuşması sırasında Sarıgül’e sevgi gösterisinde bulunan ve üzerinde gelinlik ve damatlık olan ve yarın resmi nikahları kıyılacak Asiye Mertoğlu ve Kemal Güngör’ü seçim otobüsünün üzerine çıkarak, konuşma yaptı. Mustafa Sarıgül, çifte balayı hediyesi olarak İstanbul’da 5 yıldızlı bir otelde konaklama ve birlikte akşam yemeği sözü verdi. Konuşmasının ardından Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, konvoy eşliğinde İstanbul’a hareket ederek, Trakya Buluşması’nı tamamladı. Araç konvoyu Yenimuhacır’dan güçlükle ayrıldı.

www.kesanhalkinsesi.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER