KEŞAN’DA ŞANTAJ VE TEHDİT OPERASYONU: 9 GÖZALTI

Bir iş adamından şantaj ve tehditle para almak istedikleri öne sürülen 3’ü kadın 9 kişi, saat 13.30 sıralarında polis tarafından gerçekleştirilen ‘Temizlik-2’ operasyonla gözaltına alındı.

2(313)  p4Gq4N  7myE2m

Edirne İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü, Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ve KOM Grup Amirliği ekiplerince düzenlenen operasyonda, ismi açıklanmayan bir iş adamından gizlice kaydedilmiş görüntülerini kullanarak şantaj ve tehditle para almak istedikleri iddia edilen F.C.O. (38), K.O.O. (26), B.T. (22), O.T. (22), F.B. (19), O.Ş. (22), E.C. (18) ve G.K. (17) yakalanarak gözaltına alındı. Zanlıların ev ve araçlarında yapılan aramalarda 10 adet imzalı boş senet, boş senet koçanları, 1 adet taşınır bellek, iş adamına ait görüntüler, 6 bin lira nakit para ile şantaj ve tehdit mesajlarının yer aldığı belgeler ele geçirildi. Gözaltına alınan 2’si kadın 8 kişi, ifadeleri alınmak üzere Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Operasyonda 2 müdür, 5 komiser, 3 başpolis ve 51 polis memuru olmak üzere 61 personelin görev aldığını belirten Emniyet yetkilileri, Keşan’da 2014 yılında çok büyük iki önemli operasyona imza atıldığını ifade ederek, “Amaç, suç ve suçlularla yasal sınırlar içerisinde en kesif şekilde mücadele ederek, suçları minimize etmektir. Yasal sınırlar içerisinde, hiçbir suçlunun yaptığı suç yanına kâr bırakılmayacaktır. Adaletin önüne çıkarılacaklardır.” dedi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor. 

www.kesanhalkinsesi.com

 

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 14 Mayıs 2014, 10:25 am tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.719 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: