Keşan’da Doğalgaz toplantıları devam ediyor..

KSTO Toplantı Salonu’nda Keşan’a doğal gazın getirilmesi için yapılması gereken çalışmaların görüşüldüğü doğalgaz değerlendirme toplantısı yapıldı.

Doğalgaz manşet
Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı başkanlığındaki toplantıya, Keşan Belediye Başkanı Vekili Av. Nilüfer Erk Oğuz, AK Partili İl Genel Meclisi Üyesi Hüseyin Boyalık, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Mustafa Mercan, MHP Keşan İlçe Başkanı Erkan Gege, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Ticaret Borsası Başkanı Yusuf Yörük, İpsala Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Girgin, merkez mahalle muhtarları, esnaf odası başkanları, Kamu, özel, sivil, sosyal ve siyasal kesimlerin temsilcileri katıldı.

DSC_7133

Kaymakam Bekir Dınkırcı konuşmasında, “Bu gün itibariyle doğal gaz abone bedelini yatıranların sayısı 664’dür. Doğal gazın Keşan için çok önemli bir fırsat bu fırsatı iyi değerlendirilebilmek gerekiyor.

Hem gelecek nesilleri insan ve çevre sağlığı adına koruyabilmek hem de Keşan’ın geleceğini korumak adına doğal gaz abone sayısının artması konusunda hepimize iş düşüyor. Hepimiz eğer kendi tüzel kişilik veya ferdi olarak etkileyebildiğimiz kişi kurum ve kuruluşlara bu konuyu taşıdığımız takdirde netice alacağımıza inanıyorum.” dedi.

DSC_7139

Katılımcıların kendi görüş ve önerilerini sunmasından sonra çalışmaların daha çok alana yayılması anlamında 20 Kasım 2014 Perşembe günü saat 19.00 sıralarında Yeni Mahallede vatandaşların yoğun olduğu kahvehanelerde doğal gaz konusunda bilgilendirme toplantısı düzenlenmesi kararı alındı.

Bekir Dınkırcı, doğal gaz konusunun, hava kirliliği ve kurulması planlanan Gıda ve Tarım İhtisas Organize Sanayi Bölgesinden ayrı düşünülmeyeceğini herkesi bu konuda ortak hareket etmeye davet etti.

DSC_7158

Toplantının devamında Edirne Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Engin Bişar tarafından Keşan’a kurulması planlanan Tarım İhtisas Organize Sanayi Bölgesi projesi hakkında katılımcılara sunu eşliğinde bilgi verildi.

www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 18 Kasım 2014, 11:05 am tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 971 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: