Keşan TSO 25.Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na Katıldı

Keşan TSO 25.Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na Katıldı
Bu haber 17 Şubat 2022 - 9:24 'de eklendi ve 210 kez görüntülendi.

Keşan TSO 25.Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na Katıldı

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (Keşan TSO) 25.si düzenlenen EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na katılım sağladı. Fuar alanında bulunan Edirne standında Keşan bölgesinde bulunan Coğrafi İşaretli Ürünlerin; İpsala Pirinci, Keşan Satır Eti, Siğilli Bamyası, Edirne’deki Ege’li Saros Körfezi ve Bölge Otelleri tanıtıldı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımıcısı Murat Arıkan, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa İşçimen, Cüneyt Yüksekdağ, Selçuk Ataklı, Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Can Tunç ve Basın ve Yayın Sorumlusu Burak Çakır ile birlikte T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı destekleri Organizatör Hyve Build Fuarcılık A.Ş  ev sahipliğinde 9-12 Şubat 2022 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 25. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımları ile gerçekleştirildi.

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, dünyanın en büyük beş turizm fuarından biri. Etkinlik her yıl 40.000’in üzerinde sektör profesyonelini ve dünyanın dört bir yanındaki tatil yerlerinin ve seyahat şirketlerinin sunduğu yeni ve heyecan verici seyahat fırsatlarından faydalanmak isteyen turistleri ağırlıyor.

EMITT Turizm Fuarı 25 yıldır, Türkiye’de pek çok yeni tatil ve turizm destinasyonu oluşmasına ortam hazırlayan, Türkiye’de şehirlerin hatta köylerin markalaşmasına ve yerli yabancı turistle buluşmasına ev sahipliği yapan turizm sektörünün dünyaya açılan en önemli kapısı. Fuar, tüm katılımcılara, profesyonel yerli ve uluslararası ziyaretçilere yeni iş ve iş birliği olanakları sunabilen bir platform.

EMITT’e her yıl ülke pavilyonları, tatil destinasyonları, yaz ve kış turizmi ve outdoor turizmi destinasyonları, oteller ve turist merkezleri, tur operatörleri ve acenteler katılım sağlıyor.

Yönetim Kurulu Üyesi İşçimen: “Bölgemizi en iyi şekilde tanıtmak için Keşan TSO yönetimi olarak bu tür platformlarda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT hakkında konuşan Keşan TSO Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa İşçimen şunları söyledi: “Dünyanın en büyük beş turizm fuarından birisi olan EMITT’ te bölgemizi en şekilde tanıtmak için Keşan TSO yönetimi olarak bu tür platformlarda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bölge turizmimizi arttırmak ve gelecek dönemlerde bölgemizi Gastronomi Turizmi merkezleri arasına sokabilmek için gerekli adımları atıyoruz. Edirne stand alanımızda bölgemizde bulunan Coğrafi İşaretli Ürünlerimizi; İpsala Pirincimizi, Keşan Satır Etimizi, Siğilli Bamyamızı, Saros Körfezimizi ve Bölge Otellerimizi tanıtıyoruz.

2022’nin Edirne yılı olması nedeniyle fuarda Edirne bölgemize ilgi yoğun oldu bizleri ziyaret edenler arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’da vardı. Kendilerine bölgemizi tanıtarak turizm alanlarımız hakkında bilgi verdik ve destek istedik.

Fuar alanı içerisinde İstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz Bölgeleri Deniz Ticaret Odası (İMEAK) Standını ziyaret ettik. Bizleri ağırlayan İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır, İMEAK Deniz Ticaret Odası Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin, İMEAK Deniz Ticaret Odası Marmaris Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Halil Bağlı, İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kutlu oldu.

Ziyaretimiz kapsamında turizm sektörü, deniz turizmi, denizcilik alanları, deniz yolu ulaşımları konusunda bilgi alışverişinde bulunduk,  Hatay’da bulunan mağara dalışı ve Yapay Resif Projesinin bölgemizde bulunan Yapay Resif Projesi ilgili birbirimize tecrübelerimizi aktardık.

Devam eden ziyaretlerimizde ikinci durak noktamız Kardeş Odamız Bodrum Ticaret Odası Standı oldu.

Stand alanında bizleri Bodrum Ticaret Odası Meclis Üyesi Toros Demirdöven ağırladı. Görüşmelerimiz kapsamında 4 Yöre 1 Oda Projemiz ve Turizim Sektörü ile ilgili değerlendirmelerde bulunduk.

Keşan TSO yönetimi olarak bölgemiz turizmini en üst sıralara taşımak için çalışmalarımızı sürdürmeye üyelerimizden gelecek olan istek ve talepleri yerinde ve zamanında hayata geçirmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

Yönetim Kurulu Üyesi Yüksekdağ: “Bölgemiz turizmi adına attığımız her adımların ilerleyen süreçlerde olumlu etkilerini görmekten son derece mutluyuz.”

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT hakkında konuşan Keşan TSO Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Yüksekdağ şunları söyledi: “ 2022’nin Edirne yılı olması ile beraber bölgemize yurtdışından ve yurtiçinden gelen misafirleri en kaliteli şekilde ağırlamak için gerekli tüm çalışmalarımızı titizlik ile yürütüyoruz. Bölgemiz turizmi adına attığımız her adımların ilerleyen süreçlerde olumlu etkilerini görmekten son derece mutluyuz. Gelecek yaz döneminde Saros Körfezimizi daha ön plana çıkartmak için fuar ve etkinliklere katılım sağlıyoruz.

EMITT Turizm Fuar’ında yerli ve yabancı binlerce katılımcıya erişme imkanı bulduk, Edirne standımızda Edirne Valiliği, Edirne Belediyesi, Keşan Belediyesi ve Keşan Ticaret ve Sanayi odası işbirliğinde birçok etkinlik düzenlendi. Bunlardan bahsetmek gerekirse; Edirne Belediyesi Bando Ekibi, Kakava Dans Ekibi, Kırkpınar Güreşleri ve  Keşan Ticaret ve Sanayi Odamızın binlerce kişiye İpsala Bölgemizde yetişen İpsala Pirinci’mizden ikram etmesi oldu.

Fuar ziyaretlerimiz kapsamında Antalya Büyükşehir Belediyesi Standını ziyaret ettik.        Stand alanında bizleri TÜROFED Yönetim Kurulu Eski Başkanı – Antalya Büyükşehir Belediyesi Turizm Danışmanı Osman Ayık ağırladı.

Osman bey ile Bölgemiz turizmi, alternatif turizm çeşitleri, Saros Körfezimiz ve Ege bölgeleri turizim alanları çeşitliliği hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk.

Oda Üyemiz olan ve Gökçetepe Tabiat Parkı içerisinde bulunan Marisstone Hotel’in EMITT Fuar’ı içerisinde bulunan standını ziyaret ettik. Turizm sektörü hakkında değerlendirmelerde bulunarak Üyemize hayırlı fuarlar diledik.

Keşan TSO Yönetimi olarak turizm alanındaki çalışmalarımızı hızlandırmış bulunmaktayız. Bölgemizde bulunan eşşiz güzellikteki turizm alanlarının daha ön planda çıkması için gerekli kurum ve kuruluşlar ile temaslarımızı sürdürüyoruz. Fuar alanında bizlere desteklerini esirgemeyen başta Edirne Valisi Ekrem Canalp’e, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a ve Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na teşekkür ederiz.” dedi.

Yönetim Kurulu Üyesi Ataklı: “Turizm alanındaki alternatif çeşitliliğimizi ve Coğrafi İşaretli Ürünlerimizi marka değeri haline getirmek ve bölgemize yerli ve yabancı turistleri çekmek için imkânlarımızı zorluyoruz.”

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT hakkında konuşan Keşan TSO Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Ataklı şunları söyledi: “Bizim bölgemiz alternatif turizm alanlarının arasında gelecek dönemlerde yatırım görecek bölgelerden birisidir. Bu anlamda bölgemizde bulunan Ormanlarımız, Saros Körfezimiz, Koylarımız, Çeşitli sahil kıyılarımız, Eşşiz temizlikteki kumsallarımız, Yöresel Ürünlerimiz, Coğrafi işaretli Tescilli Ürünlerimiz ve En önemlisi Yurt dışına sınır komşusu olmamız İstanbul’a, Edirne’ye, Tekirdağ’a ve Çanakkale illerine ve ilçelerine yakın mesafede bulunmamız bölgemizi ilerleyen süreçlerde turizm merkezi haline getirecektir.

Keşan TSO yönetimi olarak gelecekte olabilecekleri ön görerek turizm alanlarında çalışmalarımızı sürdürüyoruz, yapılacak olan yatırımların bölgemize yapılması için gerekli kurum ve kuruluşlar ile görüşmelerde bulunarak destek ve taleplerimizi iletiyoruz.

EMITT Turizm ve Seyahat Fuarı her yıl düzenlenen dünyada beş büyük turizm fuarlarından birisidir.  Edirne Stand alanımıza ilgi yoğun oldu. EMITT fuarının bölgemizin tanınması açısından olumlu geçtiğini söyleyebilirim, turizm alanındaki alternatif çeşitliliğimizi ve Coğrafi İşaretli Ürünlerimizi marka değeri haline getirmek ve bölgemize yerli ve yabancı turistleri çekmek için imkânlarımızı zorluyoruz.

Fuar’da bizlere desteklerini esirgemeyen başta Edirne Valisi Ekrem Canalp’e, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a ve Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na ve katılım sağlayan misafirlerimize teşekkür ederiz.” dedi.

www.kesanhalkinsesi.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER