KEŞAN KAPALI CEZAEVİ YIKILDI

Yıkım sırasında vatandaşlar demir ve çerçeve kapmak için izdiham yarattı

Keşan’da bulunan eski cezaevi yıkıldı.

Keşan cezaevi yıkım (1)  Keşan cezaevi yıkım (2)  Keşan cezaevi yıkım (3)

Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan, eski Keşan Kapalı Cezaevi’nde yerinde incelemelerde bulundu ve bu alanda yapılacak uygulamalar hakkında bilgi verdi.

Keşan Beld.Bşk. Mehmet Özcan  Keşan cezaevi yıkım (5)  Keşan cezaevi yıkım (4)

Yerin cezaevi olarak kullanımından vazgeçildiğini ve artık yıkılmaya başladığını belirten Özcan, yaptığı açıklamada, “Yerin cezaevi olarak düşüşü Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılmış. Yer İmar planlarında yeşil alan, yani park olarak belirtilmiş. Bu alana şimdi biz de Keşan Belediyesi olarak park yapacağız. Kot kurtardığı için aynı parkın altına da 2 kat kapalı otopark yapacağız. Bununla ilgili projemizi de hazırlattık. Şu an herhangi bir yasal sıkıntımız yok.” dedi.

Yerdeki hafriyat işleri bittikten hemen sonra ihale hazırlıklarına başlanacağına dikkat çeken Mehmet Özcan, mahallenin çok güzel bir park alanına kavuşacağını ve bölgenin otopark ihtiyacının bu proje sayesinde giderileceğini belirtti.

Yıkım esnasında vatandaşlar, eski cezaevi içinde bulunan demir, çerçeve, kapı ve benzeri malzemeleri almak için izdiham yarattı.

1957 yılında yapılan 58 yıllık bir geçmişi olan Keşan Cezaevi, yıkılmasıyla yok oldu.

www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 06 Nisan 2015, 8:58 pm tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.565 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: