KEŞAN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ DOLANDIRICILARA GÖZ AÇTIRMIYOR

SAHTE ASTSUBAY 3.İŞİNDE YAKAYI ELE VERDİ
Keşan’da kendisini astsubay olarak tanıtan ve bu yolla daha önce 2 kişiyi 120 bin TL dolandıran şahıs, Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan özel ekip tarafından 3’üncü işinde suçüstü yakalandı.

CIMG8418
2008 yılında “İnsan Kaçakçılığı Yapmak” suçundan astsubaylıktan ihraç edildiği öğrenilen şahıs, emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Edirne Kapalı Cezaevi’ne konuldu.
Kenan Avşar (29), Nisan ayında Sakarya’da hurda işi yapan ve ismi açıklanmayan bir şahsı arayarak Keşan’da astsubay olduğunu ve askeri hurdaların satılması için açılacak ihaleyi 80 bin TL karşılığında usulsüz olarak kendisine verebileceğini söyledi. Bunun üzerine hurdacı Sakarya’dan Keşan’a geldi. Avşar, astsubaylıktan ihraç edildiği sırada “Kayıp” beyanında bulunarak iade etmediği askeri kimliği ile hurdacıyı da yanına alarak bazı birlik ve lojmanlara girip çıkarak şahsa 80 bin TL karşılığında askeri hurdaların satılması için açılacak ihaleyi usulsüzlük yaparak kendilerine verebileceklerini söyledi. Bunun üzerine hurdacı 80 bin TL’yi Kenan Avşar’a verdi. Parayı alan Avşar sırra kadem basarken, bir süre sonra dolandırıldığını anlayan şahıs ise polise giderek şikayetçi oldu.

CIMG8419
İkinci olay ise Ağustos ayında gerçekleşti. Kenan Avşar, İzmit’te bir hurdacıyla bağlantı kurarak 40 bin TL karşılığında askeri hurdaların satılması için açılacak ihaleyi kendisine vereceklerini söyledi. Keşan’a gelen ve parayı Avşar’a veren ismi açıklanmayan hurdacı, daha sonra dolandırıldığını anlayarak polise başvurdu.
Dolandırıcılık olayları üzerine ise Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde özel bir ekip kuruldu. Ekip,Kenan Avşar’ı takibe alarak, çalışmalarına başladı. Kenan Avşar, son olarak ise Ankara’dan Çetin Işık(52) isimli hurdacı ile görüşerek 70 bin TL karşılığı ihaleyi kendisine verebileceklerini ancak hesabına teminat olarak bir miktar yatırmasını istedi. Bunun üzerine Işık, Avşar’ın hesabına 2 bin 300 TL para yatırdı. Durumu haber alan Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekibi ise harekete geçti. Dün, Keşan’a gelen Çetin Işık, Kenan Avşar’la buluşarak geri kalan parayı vermek istedi. Işık ve Avşar’ın içerisinde bulunduğu araç takibe alındı. Araç, öğle saatlerinde İsmet İnönü Caddesi üzerinde bulunan özel bir bankanın önünde polis tarafından durduruldu. Operasyon kapsamında Kenan Avşar gözaltına alınırken, Çetin Işık’ta ifadesine başvurulmak üzere Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.
Dolandırılmaktan son anda kurtarılan Işık, ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Kenan Avşar tutuklanarak, Edirne Kapalı Cezaevi’ne götürüldü.
AHMET YILDIZ: “DOLANDIRICILARA GÖZ AÇTIRMAYACAĞIZ”
Keşan İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Yıldız, “Keşan’da yasa dışı yollardan para kazanan vatandaşı dolandıran ve buna benzer suçlulara kesinlikle göz açtırmayacağız. Ekiplerimiz uzman bir şekilde çalışıyor. Halkımızın huzuru ve güveni için gece gündüz üzerimize düşen görevi yerine getireceğimizden hiçkimsenin kuşkusu olmasın.” dedi.
Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.
www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 06 Kasım 2013, 6:07 pm tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 2.135 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: