Keşan, Cumhuriyet için yürüdü

Keşan Belediyesi, ADD Keşan Şubesi, Eğitim-İş Keşan Temsilciliği, CHP, İP ve ÖDP Keşan İlçe Teşkilatlarının ortaklaşa düzenlediği Fener Alayı’nda, binlerce Keşanlı yağan yoğun yağmura rağmen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 91. yılı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Fener Alayı’na, CHP Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Belediye Başkan Yardımcıları Salim Şevik, Cengizhan Aktan, CHP Keşan İlçe Başkanı Erdoğan Gümülcineli , siyasi parti temsilcileri, çok sayıda sivil toplum örgütü ve 1500’e yakın Keşanlı vatandaş katıldı.

Manşet
Eski İtfaiye Binası önünden başlayan yürüyüşte Türk Bayrakları ve ışıldaklar Keşan sokaklarını Keşanlılar, Onuncu Yıl Marşı ve sloganlar eşliğinde Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdüler.

IMG_2692  IMG_2653  IMG_2647

Burada bir konuşma yapan Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan şunları söyledi: ”Bugün Cumhuriyetimizin 91.yılını kutluyoruz. Bu cumhuriyeti hani biz böyle kurduk diye tablolarımız var ya, böyle ne soğuk gecelerde ne karlı gecelerde zahmet çektiler. 2 dakika yağmur altında yürümek bize zul gelmedi. Hepinize teşekkür ediyorum. Cumhuriyete sahip çıktınız. Cumhuriyet aşığısınız. İçimizden geçen ilelebet Cumhuriyet. Sonuna kadar Türkiye Cumhuriyeti devleti. Bu yağmurda yürüyüşe katıldığınız için, Cumhuriyete sahip çıktığınız ve kutlamada aynı duyguları paylaştığınız için tüm katılan hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nda öncesinde bütün emeği geçen, canını kanın ı bu topraklara vermiş, gazi olmuş, cumhuriyet için savaşmış ne kadar geçmişimiz varsa minnetle anıyorum. Nur içinde yatsınlar onlara hepimiz çok minnettarız. Nice Cumhuriyet kutlamalarına diyorum” dedi.

IMG_2648   IMG_2671

Yürüyüş havai fişek gösterisi ile sona erdi.

www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 30 Ekim 2014, 3:13 pm tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.067 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: