Keşan Belediyesi’nde iletişim eğitimi semineri

KEŞAN BELEDİYESİ’NDE İLETİŞİM EĞİTİMİ SEMİNERİ

Keşan Belediye Başkanlığı bünyesinde görev yapan birim amirlerine, 15 Temmuz 2013 Pazartesi günü Keşan Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda iletişim eğitimi semineri verildi.

IMG_8885 IMG_8880

Saat 13.00 sıralarında başlayan ve yaklaşık 2 saat süren eğitim semineri, Meltem Eser Danışmanlık Sahibi Meltem Eser tarafından verildi.

İletişim ve iletişim çatışmaları üzerine bir eğitim semineri düzenlediklerine vurgu yapan Meltem Eser, “İletişim çatışmaları iş kaybına ve zaman kaybına neden oluyor. Ayrıca yanlış da anlaşılabiliyoruz. Eğer bunların önüne geçersek hem zaman hem de iş tasarrufu sağlamış oluruz. Herkes dünyayı kendi etrafında dönüyor zannediyor. Bu nedenle herhangi bir işin olmayışının sebebini kendi anladığı gibi yorumluyor. Kamuda bazı kural ve kaideler vardır ancak bunları toplumun ve karşımızdakinin anlayacağı şekilde basite indirgeyerek anlatmamız gerekli. Eğer bunu yaparsak iletişim çatışmalarının da önüne geçmiş oluruz. Mevlana <Ne kadar bilirsen bil söylediklerin karşıdakinin anladığı kadardır> demiştir. Bu nedenle karşımızdakilerle empati kurmalıyız. Biraz kendimize ayna tutmalı ve özeleştirilerde bulunmalıyız.” dedi.

Meltem Eser, iletişim eğitimi seminerlerinin Keşan Belediyesi bünyesinde çalışan diğer personele de periyodik programlar halinde verileceğini söyledi.

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 16 Temmuz 2013, 2:35 pm tarihinde GÜNCEL kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.070 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: