Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nden işyeri açacak vatandaşa uyarı

Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nden işyeri açacak vatandaşa uyarı
Bu haber 08 Temmuz 2022 - 22:55 'de eklendi ve 118 kez görüntülendi.

Keşan Belediyesi Zabıta Müdürü Savaş Yiğit, 7 Temmuz 2022 Perşembe günü yaptığı açıklamada, yeni iş yeri açmadan veya mevcut bir iş yerini devir almadan önce Zabıta Müdürlüğü İş Yeri Ruhsat Bürodan bilgi alınmasının işyeri sahibinin karşılaşabileceği mağduriyeti önleyeceğini kaydetti.

İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatları; 3572 sayılı İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına Dair Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabulüne Dair Kanun, 5393 sayılı Belediye Kanunu ve 2005/9207 Sayılı İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelik hükümlerine göre düzenlendiğini belirten Yiğit, “Yeni bir iş yeri açmadan veya mevcut bir iş yerini devir almadan önce Zabıta Müdürlüğü İş Yeri Ruhsat Bürodan bilgi alınması işyeri sahibinin karşılaşabileceği mağduriyeti önleyecektir. İşyeri açacak olan vatandaşlarımız işyerini kiralamadan önce bu işyerinin tapu ve yapı kullanım izin belgesiyle (fotokopisi) birlikte birimimize müracaat ederek, işyerinin iş nev’ine göre uygun olup olmadığı önce evrak üzerinde bakılarak, daha sonrada yerinde kontrolü yapılarak vatandaş bilgilendirilmektedir. İş Yeri Açma ve Çalışma Ruhsatı için Sıhhi Müesseseler, Gayrisıhhi Müesseseler, Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri için ayrı ayrı belge istenmektedir. İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı müracaatları gerekli evraklar hazırlandıktan sonra Belediyemiz Ruhsat Büro’ya şahsen veya şirkette imzaya yetkili kişilerce yapılır. İlgili işletmenin iş nev’ine göre İtfaiye Müdürlüğü’ nün (Yangın, patlama v.b yönünden), İlçe Emniyet Müdürlüğü veya İlçe Jandarma Komutanlığı’ nın (Genel güvenlik ve asayiş yönünden), İlçe Sağlık Müdürlüğü’ nün (sıhhi yönden), Belediye İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün (imar yönünden), Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün (çevre ve gürültü yönünden), gerekli görüldüğünde diğer resmi, özel kurum ve kuruluşların uygunluk görüşü alınmaktadır. Bu görüşlerden herhangi bir eksiklik olmadığı takdirde işyerine ruhsat verilmektedir. Kurban Bayramı sonrasında Keşan ilçe merkezi ve mücavir alanlarımızda (Erikli-Yayla-Danişment) işyerleri denetimleri yapılacak olup ruhsatsız işyerlerine yaptırımlar uygulanacaktır. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için İlçemizde ruhsatsız olarak faaliyet gösteren iş yerlerinin ruhsat alması gerekmektedir, aksi taktirde ruhsatsız faaliyet gösteren işyerleri mühürlenerek faaliyetlerine son verilmektedir.” dedi.

kesnahalkinsesi.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER