Keşan Belediye Başkanı Opr.Dr.Mehmet Özcan’ın, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı:

Keşan Belediye Başkanı Opr.Dr.Mehmet Özcan’ın, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı:
Bu haber 18 Mayıs 2016 - 12:57 'de eklendi ve 975 kez görüntülendi.

Keşan Belediye Başkanı Opr.Dr.Mehmet Özcan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

başkan özcan

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın yurdun her köşesinde, genci ve yaşlısıyla, birlik ve dayanışma içinde, gurur ve coşkuyla kutlanması gerektiğini belirten Özcan, şunları dile getirdi:

“19 Mayıs, Türk Ulusu'nu aydınlığa kavuşturan, Cumhuriyet’le buluşturan bir dönüm noktasıdır. Yüce Atatürk, tüm gücünü ve desteğini Ulusundan alarak, 19 Mayıs 1919’da kurtuluş sürecini başlatmıştır. 19 Mayıs, Türk Ulusu’nun bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, ulusal değerlerin yeşerdiği, kurtuluş ateşinin yakıldığı gündür. 19 Mayıs, bağımsızlığa, aydınlığa ve geleceğe olan inancın adıdır. Yüce Atatürk Samsun'a çıkarken, ulusal birliği sağlayarak ülkesinin kurtuluşunu ve ardından yeni, çağdaş bir devletin kurulmasını amaçlamış, bu amacını bağımsızlığa yürekten inanan Ulusumuzla gerçekleştirmeyi tasarlamıştır. Türk Ulusu’nu farklı kılan ve O’nu tüm dünyaya örnek gösteren bağımsızlık inancı ve yurt sevgisidir. Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasıyla yalnızca yurt toprakları kurtarılmamış, aynı zamanda yurttaşlarımızın düşünce ve duygularının ortak ürünü olan, ulus istencini üstün kılan, lâik, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti de kurulmuştur.

Ulusumuzun çağdaş dünyayla bütünleşmesini olanaklı kılan Cumhuriyet’in ilanıyla tarihimizin en büyük aydınlanma savaşımı başlatılmış, siyasal, ekonomik, hukuksal ve toplumsal reformlar, kısa sürede yaşama geçirilmiştir. Yüce Atatürk, toplumun barış, huzur ve güvenlik içinde yaşaması, gelişmesi, çağdaşlaşması ve demokratikleşmesi için gerekli ortamı oluştururken, toplumu ümmet anlayışından kurtararak, ulus olma bilincine kavuşturan yeniliklere öncelik vermiş ve bunun için Cumhuriyet’in temeline ulusal egemenlik ve lâiklik ilkelerini yerleştirmiştir. Toplum olarak bizlere düşen en büyük görev, lâik, demokratik Cumhuriyet’in kazanımlarının değerini iyi bilmek, onları her koşulda korumak ve aydınlanma devrimini yarınlara taşımaktır.

Sevgili Gençler; yaşanan sorunlar ne olursa olsun topluma ve kendinize her zaman güvenmeli, ülkemizin daha iyi bir düzeye gelebilmesi için, sizlere ve sizlerin çabalarına gereksinim duyulduğunun bilincinde olmalısınız. Yüce Atatürk’ün belirlediği çağdaş uygarlık düzeyine ulaşılması sürecinde en büyük gücümüz sizlersiniz. Ülkemizin ve insanlığın umudu ve mutlu yarınların güvencesisiniz. Demokratikleşme sürecini tamamlamış, bilgi toplumunun ölçütlerini yakalamış, kültür ve sanatta, bilim ve teknolojide, sporda, yaşamın her alanında dünyanın gelişmiş ülkeleri arasında yer alan, uluslararası toplum içinde saygın yeri bulunan güçlü Türkiye hedefine, çağdaşlığın ve ilericiliğin savunucusu siz Cumhuriyet çocuklarının katkılarıyla ulaşacağız. İnsanlığın özlemini duyduğu, savaşların yaşanmadığı, barışın, sevginin, kardeşliğin ve hoşgörünün egemen olduğu mutlu bir dünyaya, sizler öncülük edeceksiniz. Sizlere güveniyor ve yarınlarımızın daha güzel olmasının sizlerin çabalarıyla olanaklı kılınacağını biliyoruz.

Türk Ulusu’nun her zaman onuruyla yaşama kararlılığının tarihsel simgelerinden olan Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Yüce Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve gönül borcuyla anıyor, yurttaşlarımıza esenlikler diliyorum.”

www.kesanhalkinsesi.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER