KEŞAN BELEDİYESİ’NİN HAYATI RENKLENDİREN KURSLARINDAN “RESİM KURSU” AÇILDI

BELEDİYE SERGİ 2013 (8)Keşan Belediyesi’nin hayatı renklendiren kurslarından olan Resim Kursu Sergisi’nin açılış töreni, 3 Haziran 2013 Pazartesi günü gerçekleştirildi.

Saat 17.00 sıralarında başlayan ve Ortopedik Engelliler Parkı’nda hazırlanan serginin açılışına; Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan, Başkan Yardımcıları Sabri Küçükkarakaş ve Cemil Kılavuz, bazı belediye meclis üyeleri, daire amirleri ve kursiyerler, dernek başkanları ile vatandaşlar katıldı.

BELEDİYE SERGİ 2013 (12)

Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nden Ayşen Gamze Özkan’ın sunumunda gerçekleştirilen törende ilk olarak Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan bir konuşma yaptı.

 

BELEDİYE SERGİ 2013 (7)Bundan 8-9 yıl önce Keşanlı bayanların belediye başkanlığından resim yapmak için kurs talebinde bulunduğunu dile getiren Özcan, “Biz Atatürk’ün muasır medeniyetler seviyesine ulaşma hedefine doğru çok ciddi adımlar attık. Sanatsız toplumların iyi bir medeniyete ulaşma şansları yoktur. Birçok Keşanlı hanımefendi kurslarımıza katıldı. Eserlerini de gururla sergiledik. Çok güzel eserler ilçemize kazandırdılar. Eserlerimizi özellikle parklarda sergiliyoruz ki gezen sayısı daha fazla olsun, meraklılar artsın. Hem erkek hem de bayan kursiyerlerimize çok teşekkür ediyoruz. Sanat güzel bir uğraşı. Sanatla bütünleşmek medeniyetle bütünleşmek demektir.” dedi.

BELEDİYE SERGİ 2013 (1)

BELEDİYE SERGİ 2013 (4)

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 04 Haziran 2013, 2:57 pm tarihinde GÜNCEL, KÜLTÜR-SANAT kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.463 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: