İşçi Partisi Genel Başkanı Dr.Doğu Perinçek, Keşan’da konuştu: “AKP iktidarı, 2016 yılını göremeyecek.”

İşçi Partisi Genel Başkanı Dr.Doğu Perinçek, Keşan’da konuştu: “AKP iktidarı, 2016 yılını göremeyecek.”
Bu haber 16 Kasım 2014 - 19:10 'de eklendi ve 1.394 kez görüntülendi.

İşçi Partisi Genel Başkanı Dr.Doğu Perinçek, Keşan’a gelerek Köşk Düğün Salonu’nda vatandaşlara hitap etti.

“Türkiye’nin Çözümü” konferansında konuşan Perinçek, “”AKP iktidarı, 2016 yılını göremeyecek.” dedi.

Perinçek manşet

Perinçek, “Türkiye bir karar dönemine giriyor. Bir çözüm dönemine giriyor. AKP iktidarı bitti. AKP iktidarının ekonomi siyaseti de bitti. Türkiye’yi bölme planındaki görevde bitti. Türkiye’yi bölme planındaki görevde bitti. Türkiye’de çiftçiyi, sanayiciyi bir kambur olarak gördüler. Üretimi durdurup, borçlanma ekonomisini başlattılar. Liberal ekonomiyi başlatıp, Türkiye’ye yabancı para serbestçe girip çıkacak.

Türkiye’de Türk parası çıkarılacak, doların saltanatı kurulacak. Yabancı mallar gümrüklerden gümrük ödemeden serbetçe girecek. Onun için bugün Türkiye saman ithal eden, pamuk ithal eden her türlü tarım ithal eden noktaya geldi. Hatta öyle bir noktaya geldi ki, doktor ithal ediyor. Kendi doktorlarımız işsiz. Emeğinde giriş çıkışını serbest bıraktılar. Turgut Özal ile başlayan liberal ekonomi, borçlanarak ithal ediyor. Bunun sonunda bir para diktatörlüğü kuruldu. Türkiye’de tarikat cemaat ağları tekrar örgütlendi. sıcak para komisyoncuları ve tarikatların iktidarı. Bu ekonomi borçlanma ekonomisi bitti. Borçlanmanın bir sonu vardır. Sonunda haciz memuru dayandı. Türkiye borçlanma ile artık devam edemeyeceği bir yere geldi. Artık verecek satacak da bir şey kalmadı. Kendi ekonomilerinin iflas ettiğini artık kendileri itiraf etmeye başladılar. Borçlanma ekonomisinin tek bir seçeneği var. Üretim ekonomisi. Borçlanmak yerine Türkiye’de üretimi desteklemek, çiftçiyi, sanayiciyi, esnafı, tüccarı desteklemek olacaktır. Borçlanmadan vazgeçip, üretim ekonomisini destekleyeceğiz. Türkiye’nin vereceği karar budur.” dedi.

Doğu Perinçek (3)

Doğu perinçek sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’yi borçlandıranlar, aynı zamanda da böldüler. 2004 yılı 15 Şubat akşamı Tayyip Erdoğan’ın Kanal D ekranından hepimizin yüzüne, gözüne baka baka Amerika Birleşik Devletleri’nin Büyük Ortadoğu Projesi. Biz o projenin içerisinde Diyarbakır’ı merkez yapacağız. Hepimizin Diyarbakır’ın nerenin merkezi olacağını biliyoruz. 2002’den beri adım adım PKK ile ittifak kurarak, açılım adını vererek PKK’yı yasallaştırdılar. Bölücü teröre elinde silah olan teröre yasal olanaklar verdiler. Meclise aldılar onları.. Amerika onlardan bunu istediği için.. Borçlanarak Türkiye dışa bağımlı hale geldi. Türkiye’nin boynuna bir ip taktılar ve Türkiye’ye seni böleceğiz dediler. İşte o bölünmenin de sonuna geldik. Suriye’de Amerika yenildi. Suriye’yi böleceklerdi, orada Doğu Akdeniz’e doğru bir koridor açacaklardı. Suriye’nin Kuzeyi’nden Akdeniz’e bağlayacaklardı. Kürdistan, orada da Amerika başarısız oldu. Hani siz ‘KOBANİ’ diye televizyonlarda dinliyorsunuz, orası bir arap şehri. PKK orada bir çil yavrusu gibi dağıldı. Tutunamadı, kaçtı geldi Mehmetçiğin boynuna sarıldılar. Böylecek PKK’nın itibarı hayalleri ile birlikte yıkıldı. Orda mezara gömüldü. Ben bayramdan önce Diyarbakır, Urfa köylerine gittim toplantılar yaptım. Orda insanlarımız, “PKK’dan illallah diyor. PKK’yı istemiyor. Çarşıları, okulları ateşe veriyor. Atatürk’ün heykellerini kırıp yakıyor, biz istemiyoruz.” diyor. AKP’nin Türkiye’yı bölme planı da artık yürümüyor. Amerika, sen Türkiye’yi bölersen ben sana borç para veririm diyor. Türkiye’yi borçlandıranlar, bölenler hükümet oluyor. İşte o dönem bitiyor. Şimdi önümüzdeki hükümet formülünü siz Keşanlı kardeşlerime sunuyorum. Türkiye’ye borçlandıranlar değil, üretim ekonomisini uygulayacak olanlar hükümet olucak. Üretim ekonomisine geçecek Türkiye.
Önümüzdeki seçimlerde artık AKP’nin politikasıyla Türkiye’nin devam etmesi mümkün değil. AKP iktidarı, 2016 yılını göremeyecek. Onların hükümetini yıkacağız. Onların yerine milli hükümeti kurmak için, el ele vereceğiz.” dedi.

Perinçek, İşçi Partisi’nin önümüzdeki dönem çözüm projesini de oluşturduğunu belirterek, sözlerine şöyle devam etti:

“Türkiye’de paranın giriş çıkışını yeniden Atatürk dönemindeki gibi, kontrol altına alacağız. Yani Dolar, Euro, yabancı paralar elini kolunu sallayarak Türkiye piyasasına girip sallamayacak. Türkiye’de ‘Türk Lirası’ diyoruz. Bu çok önemli. Böylece Türkiye’nin kan kaybını önleyeceğiz. Yabancı para bir sülük gibi geliyor. İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na orada sizin alın terinizi, emeklerinizi oynanan oyunlarla beş dakikada el koyuyorlar. Kumarhane gibi. Dışarıdan gelenler bizim değerlerimize el koyup gidiyor. Bu nasıl önlenecek, yabancı para Türkiye’ye serbestçe girip çıkmayacak. İstanbul Menkul Kıymetler Borsası yeniden düzenlenecek. Tarım desteklenecek, üretim ekonomisine geçilecek. Çiftçimiz sayesinde 15 yıl önce Türkiye ithal etmeden geçiniyordu. Türkiye’nin güneşi, toprağı, suyu duruyor. Yanlış tarım siyasetleri sonucu tarımın ne hale geldiğini biliyorsunuz.

Gümrükleri kaldırdılar ne oldu? Bizim Trakya’daki, Kayseri’mizdeki, Bursa’mızdaki, Balıkesir’imizdeki küçük orta sanayicilerimiz iflas etti. Biz küçük ve orta sanayicilerimizi destekleyerek kazandıracağız. Türkiye’de tarım ve sanayi malı dışarıdan alınmayacak. Komşularımızla ilişkilerimizi sağlıklı hale getireceğiz. Bu hükümet Amerika’nın dayatmasıyla bütün komşularımızla hasım hale getirdi. Biz İşçi Partisi olarak, bu birliği ve beraberliği tekrar sağlayacağız.” dedi.

Türkiye bugün Atatürk’ün karma ekonomisini konuşuyor. Altı ok diye özetlediği Cumhuriyetçilik, Milliyetçilik, Halkçılık, Devletçilik, Laiklik ve Devrimcilik ilkesine geldi. Türkiye’yi cemaat ve tarikatlardan kurtarıp, insanlarımızı özgürleştirecek tekrar eğitimimizi Atatürk’ün Tevhid-i Tedrisat dediği eğitimin birliği eğitici insan sistemine kavuşturmak. Bunları yapmak için biz, Atatürk’ün yolunda giden vatanı, milleti, cumhuriyeti savunan partileri de aynı zamanda işbirliğine davet ediyoruz.” dedi.

Doğu Perinçek (1)

İşçi Partisi Keşan İlçe Başkanı Çetin Alabak, Doğu Perinçek’in Keşan’a gelmesinden dolayı son derece onur duyduklarını ifade ederek, katılanlara teşekkür etti.

www.kesanhalkinsesi.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER