İPSALA GÜMRÜĞÜ’NDE 15 KM.’LİK GURBETÇİ KUYRUĞU..

Bir günde 3 bin araç, 15 bin pasaport kontrolü yapıldı

Yurtdışından gelip, Türkiye’de yıllık izinlerini kullanan gurbetçiler, aynı anda çıkış yapmaları üzerine İpsala Gümrüğü’nde 15 km.lik araç kuyruğu oluştu.

İPSALA MANŞET

Gurbetçilerin Pazartesi günü işbaşı yapacakları nedeniyle Gümrük kapılarından çıkış yapmak istedikleri anda bir anda izdiham yaşandı. Aynı yoğunluk Kapıkule ve Hamzabeyli Sınır kapılarında da olduğu öğrenildi.
İPSALA GÜMRÜK 2013 (20)

Sabahın erken saatlerinde yurtdışına çıkmak üzere İpsala Gümrüğü’ne gelen gurbetçiler, yollarda perişan oldu. Çoluk çocuk 35 – 40 derece sıcağın altında saatlerce beklemek zorunda kaldı.

İpsala Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, gurbetçilerin yanına gelerek, sıkıntılarını dinledi. Gürbüz, seyyar tuvalet ve su ihtiyaçlarının giderilmesi için belediyenin de yardımcı olacağını söyledi.

15 km.lik kuyrukta bekleyen gurbetçiler, bazıları yol kenarına yatıp uyurken, bazıları da çay demleyerek zamanlarını geçirmeye çalıştı.

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne bağlı İpsala Sınır Kapısı Gümrük muhafaza Kaçakçılık İstihbarat Müdürü Cemalettin Altuk, “Sıkıntı biranda işçilerin aynı günde çıkış yapmasından kaynaklandı. 5 tane peronumuz sürekli çalışıyor. Yunan tarafında da biraz sıkıntı var. Bir günde 3 bin araç geçmiş. 15 bin pasaport kontrolü yapılmıştır. Çalışmalarımız hızla devam ediyor. Sanırım bir iki gün içinde normale döneriz.” dedi.

www.kesanhalkinsesi.com

(Videolu Haber)

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 29 Ağustos 2013, 2:52 pm tarihinde GÜNCEL kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 2.536 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: