İpsala Belediyesi’nden bin kişilik iftar..

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Ak Parti Edirne Milletvekili Şemsettin Emir iftar yemeğine katıldı.

CIMG7825  CIMG7847  CIMG7855

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, İpsala Belediyesi tarafından düzenlenen iftar yemeği öncesi, yağışlardan zarar gören Sultanköy ve Balabancık köylerindeki arazi sahiplerini ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Sultanköy ve Balabancık Köyü’nde yağmur ve doludan zarar gören yerlerde incelemeler yaptığını ve arazi sahipleriyle görüştüğünü dile getiren Şahin, burada zarar gören çiftçilerin yanında olacaklarını söyledi.

Ziyaretin ardından hemen gerekli görüşmeleri yaptığını dile getiren Dursun Ali Şahin, TARSİM Bölge Müdürü’nün, bölgede inceleme yapacağını belirterek, “Köylerde TARSİM’e karşı bir güvensizliği gördüm. Bunu görünce aslında bende biraz şaşırdım. Bu vesileyle bölge müdürünün TARSİM’in güveninin sarsılmaması için bölgeye gelmesini doğru buldum. Kendisi gelerek burada incelemede bulunacak. İnşallah TARSİM Sigortası olanların zararı karşılanacak. Diğer üreticilerimizin ise banka borçları bir süre ertelenecektir.” dedi.

TARSİM’in önemine değinen Şahin; “Böyle bir doğa olayı ile karşılaştığında vatandaşlarımızın zarar görmemesi için mutlaka Tarım Sigortası yaptırması gerekiyor. Böylece yaşanacak böyle sorunlarda sıkıntıların birçoğu ortadan kalkacaktır.” dedi.

Daha sonra İpsala Belediyesi’nin düzenlediği iftar yemeğine katılan Şahin, vatandaşların ramazanlarını kutladı.

CIMG7852  CIMG7839  CIMG7836

İftar sonrası Vali Dursun Ali Şahin, Ak Parti Milletvekili Şemsettin Emir İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman birer konuşma yaparak, vatandaşların iftar sofrasına katılmalarından dolayı teşekkür ederek, ramazanlarını kutladı.

İpsala Belediyesi iftarının sponsorluğunu Hamzadere Barajı Birliği Başkanı Seçkin Şimşek yaptı. İpsala Belediyesi Mehteran Takımı da iftarda geçit yaparak, gösteri sundu.

www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 23 Haziran 2015, 11:41 am tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.424 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: