İl Genel Meclisi Üyelerinden, depremde zarar gören evlere inceleme

Edirne İl Genel Meclisi Üyeleri Enez’in Vakıf ve Karaincirli Köylerine yaptıkları ziyaretlerde Gökçeada açıklarında meydana gelen 6.5 büyüklüğündeki depremde zarar gören evlerde inceleme yaptı.

Manşet   İL GENEL MEC.ÜYE İNCELEME 3   İL GENEL MEC.ÜYE İNCELEME 2
İncelemelere, İl Genel Meclisi Başkanı Abdüllaziz Çıkıkçı, Keşanlı İl Genel Meclis Üyeleri Erdinç Can ve Adnan Vural, Enez İl Genel Meclis Üyeleri Şenol Kılıç ve Erol Açık, Uzunköprü İl Genel Meclisi Üyesi Arda Yüce ve Enver Erkan, Havsa İl Genel Meclis Üyesi Fedai Işık ve Enez İl Genel Meclis Üyesi Özkan Günenç katıldı.
Karaincirli Köyü’nde Köy Muhtarı Osman Öztekin ve köylüler tarafından karşılanan İl Genel Meclis Üyeleri köy kahvesinde vatandaşlarla konu ile ilgili görüştü. Enez il Genel Meclis Üyesi Şenol Kılıç, “Van depreminde depremden zarar görenlere nasıl sahip çıkıldıysa, bizim vatandaşlarımıza da sahip çıkılması gerekiyor. AFAD tarafından tutulan rapor, hiç hoş bir rapor değil.” dedi.

İL GENEL MEC.ÜYE İNCELEME 4   İL GENEL MEC.ÜYE İNCELEME (1)
Vakıf Köyü ziyaretinde Köy Muhtarı Alaaddin Arıcı tarafından karşılanan İl Genel Meclis Üyeleri burada da vatandaşların sorunlarını dinledi. İl Genel Meclisi Başkanı Abdüllaziz Çıkıkçı, “Bu vatandaşlarımızın sorunları prefabrik evlerle çözülebilir. Enez’in köylerinde yaklaşık 43 evin çeşitli zarar gördüğünü tespit ettik. Bunların birçoğunun oturulamaz durumda olduğunu belirledik.” dedi.
AFAD tarafından hazırlanan raporda ise, “Beyan edilen yapılar tek katlı kat bir olarak inşaa edilmiş. 30 – 40 yıllık yapılar olduğu, yapıların iktidai usuller ile mühendislik hizmeti görmeden fen ve teknik kurallarına uygun olmayan şekilde yapıldığı, yapıların ekonomik ömrünün tamamladığı, yapıların tamamının riskli olup, can güvenliği açısından bu haliyle kullanılmasının uygun olmadığı kanaatine karar verilmiştir.” denildi.

www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 21 Haziran 2014, 11:28 am tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.512 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: