HDP EŞ BAŞKANI SEBAHAT TUNCEL, ENEZ’DE KONUŞTU:

“Halkların Demokrasi Partisi, kürt halkının da, Türk halkının da barışı için vardır.”

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Başkanı Sebahat Tuncel, Enez’e gelerek bir konuşma yaptı.

CIMG0443
Edirne ve ilçelerini ziyaret eden HDP Eş Başkanı Tuncel, Enez’de Cumhuriyet Meydanı’nda parti otobüsü üzerine çıkarak yaklaşık 150 kişiye hitap etti.
Tuncel yaptığı konuşmada, “Türkiye çok kimlikli, çok kültürlü bir yapıya sahip. Türkiye’de 36 tane farklı kimlik var. Onlarda inanç kimliği var. Ama bunları aynı kalıba sokuşturmak istiyorlar. Biz artık buna yeter diyoruz. Biz halkların demokratik partisi olarak Türkiye’nin her yerinde varız, var olmaya devam edeceğiz. Biz bu ülkede barışın teminatıyız. 30 yılda bu ülkede savaş yaşanıyor. Edirne’ye kaç tane asker cenazesi geldi. Artık insanlar birbirine karşı kışkırtıldı. Şimdi artık biz bu ülkede savaş istemiyoruz. Halkların Demokrasi Partisi, kürt halkının da, Türk halkının da barışı için vardır. Bu ülkeye bir daha cenaze gelmesini istemiyorsak, hep birlikte kolkola girerek, demokratikleşerek barış içinde yürüyeceğiz.” dedi.

CIMG0435
Sebahat Tuncel Enez deki konuşmasından sonra, Çataltepe Mahallesi’ne giderek, burada bulunan kürt vatandaşlarla biraraya geldi.

CIMG0450
Tuncel, akşam yemeğini yedikten sonra Enez’den ayrıldı.

CIMG0447
www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 21 Şubat 2014, 2:38 pm tarihinde SİYASET, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.500 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: