GÜMRÜK BAKANI HAYATİ YAZICI, “TİCARET HACMİ VE TURİZM POTANSİYELİ OLURSA ENEZ’E GÜMRÜK KURARIZ”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ile Keşan’a geldiği sırada Ağadayı Hotel Restaurant’ta yaptığı basın toplantısında, Enez Belediye Başkanı Ahmet Çayır’ın Enez’e gümrük açılması ile ilgili konuştuğu sorulara şu şekilde yanıt verdi:

Hayati Yazıcı (3)

“Bu konu üzerinde bir çalışma yapıyoruz. Şu an oluşmuş bir kararımız yok. Ama biz orada gümrük işlevi gerektirecek bir potansiyeli oluşturacak bir aktivite olduğu kanısına varırsak elbetteki gümrük idaresi kurarız. Öte yandan her talep edilen yerde de gümrük idaresi kurulmaz. Çünkü bunların da bir maliyeti var. Orada gümrük hizmetlerini sürdürmenin getireceği külfetler var. Oradaki ticaret hacmi ve bu turizm gelirlerini gözeterek bir değerlendirme yapacağız.” dedi.

Hayati Yazıcı (1)

Yazıcı, “2012’de Türkiye’nin dış ticaret hacmi 389 milyar dolardı. Bunun 152 milyar doları ihracattır. Bu sene de inşallah bu rakamları aşacağız. Şu an itibarıyla ihracatımız 100 milyar doları aşmış durumda.  İthalatımız da 200 milyar doların üzerindedir” dedi.

Hayati Yazıcı (2)

www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 13 Ekim 2013, 4:59 pm tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.262 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: