GAZİLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI..

19 Eylül Gaziler Günü Keşan Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı.

GAZİ MANŞET

Törene Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yıldırım Alel, Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, Keşan Cumhuriyet Başsavcısı Tamer Ünüvar, Keşan Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı Ferhat Dönmez, kamu, özel, sivil, sosyal ve siyasal kesimlerin temsilcileri, şehit aileleri, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

DSC_2803

Program kapsamında Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yıldırım Alel, Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk anıtına çelenk sunuldu. Törene katılanlar Saygı Duruşu’nda bulunarak, İstiklal Marşı’nı okudu.

GAZİLER GÜNÜ 2013 (13)

GAZİLER GÜNÜ 2013 (8)

Garnizon Komutanlığı’ndan Piyade Kurmay Yüzbaşı Erdem Eraslan tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması, Keşan Şehit Aileleri ve Gaziler Yardımlaşma Derneği Başkanı Ferhat Dönmez ve Gazi kızı Anıl Coşkun tarafından gaziler adına konuşma yapılması, Gazi Eşi Sibel Dönmez, Ahmet Yenice Ortaokulu’ndan Miray Gamsız ve Selenay Boz tarafından şiirlerin okunmasının ardından Keşan Asri Mezarlığı’nda bulunan Şehitlik ziyaret edildi.

DSC_2811

Program Gazi ve Şehit Ailelerine Subay Orduevinde öğle yemeği ikramı ile sona erdi.

DSC_2817

19 Eylül Gaziler Günü programı kapsamında 20 Eylül Cuma günü Hersekzade Ahmet Paşa Camii’nde Cuma Namazı öncesi Mevlid-i Şerif okutulacaktır.

DSC_2836

Paramatör Yılmaz Özkaya da paraşütle uçuş yaparak, Cumhuriyet Meydanı ve Keşan semalarında tur attı. Özkaya, vatandaşlardan alkışla ilgi gördü.

DSC_2824

DSC_2840

DSC_2842

DSC_2832

DSC_2855

www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 19 Eylül 2013, 5:19 pm tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.574 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: