Eski savcı ve polisin otomobilinde, 161 kilo 243 gr toz esrar ve 13 kilo 225 gr eroin ele geçirildi

Edirne Jandarma Komutanlığı ekiplerinin Van’da gerçekleştirdiği operasyonda, eski savcı ve polisin otomobilde, 161 kilo 243 gram toz esrar ve 13 kilo 225 gram eroin bulundu.

Savcı

Alınan bilgiye göre, jandarma ekiplerinin uzun süredir sürdürdüğü uyuşturucu ticaretini önlemeye yönelik çalışma kapsamında, S.K’nin kullandığı 41 RU 434 plakalı otomobil, Van Timar Jandarma Karakolu yakınlarında durduruldu. Otomobilde yapılan aramada, 6 bavul içerisinde 161 kilo 243 gram toz esrar ve 13 kilo 225 gram eroin ele geçirildi.

jandarma foto2 (1)

Eski savcı ve polis memuru gözaltına alındı. ekipler, sürücünün eski polis memuru S.K, otomobildeki kişinin ise eski Uzunköprü cumhuriyet savcısı C.K. olduğunu tespit etti. Otomobildeki diğer kişi İ.Y. ile iki şüpheli gözaltına alındı. Van’dan Edirne’ye getirilen zanlılar, Keşan’da sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi. Bu arada, eski savcı C.K’nin uyuşturucunun alındığı Hakkari’nin Yüksekova ilçesinden Van’a kadar yapılan yol kontrollerinden savcı kimliğini kullanarak kurtulduğu öğrenildi.

jandarma foto4 (1)

Rüşvetten hapis cezası alan eski savcı C.K, Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde geçen yıl iş adamı S.K’den rüşvet almaya teşebbüs ettiği iddiasıyla gözaltına alınmış ve çıkarıldığı adli makamlarca 5 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. C.K’nin yetkilerini kullanması da 5 yıl yasaklanmıştı. C.K, cezasının onanması durumunda 5 yıl hapis yatacak. Bu arada eski polis memuru S.K’nin de Van Emniyet Müdürlüğünde görevliyken uyuşturucu kaçakçılığıyla ilgili bir soruşturma kapsamında görevden alındığı öğrenildi.

jandarma foto4 (2)

Keşan’da mahkemeye çıkarılan şahısların soruşturmaları devam ediyor.

www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 19 Aralık 2014, 4:56 pm tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.200 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: