ENGELLİLER HAFTASI ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

Engelliler Haftası kutlama programı etkinlikleri çerçevesinde 13 Mayıs 2014 Salı günü Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunumu ve Ortopedik Engelliler Derneği Çocuk Parkı’nda da sergi açılışı gerçekleştirildi.

İlk program olan çelenk sunum töreni saat 10.00 sıralarında başladı. Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personeli Ayşen Gamze Özkan’ın sunumunda Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirildi.

engelliler haftası etkinlikleri (8)  engelliler haftası etkinlikleri (10)  engelliler haftası etkinlikleri (1)

Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan, daire amirleri engelli dernekleri temsilcileri, engelliler ve ailelerinin katıldığı törende Keşan Belediye Bandosu eşliğinde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından engelli dernekleri Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Daha sonra günün anlam ve önemine istinaden Keşan Engellileri Koruma Derneği Başkanı Fatma Öz bir konuşma yaptı.

Engelliler Haftası’nda sorunları ve isteklerini ilettiklerini ancak bu günlerin ardından engellilerin yine yalnızlığına çekildiğini belirten Öz, Keşan’da acil olarak Engelsiz Yaşam Merkezi ve Huzurevi projelerinin gerçekleştirilmesi gerektiğini dile getirdi.

engelliler haftası etkinlikleri (3)  engelliler haftası etkinlikleri (2)  engelliler haftası etkinlikleri (4)

Konuşmanın ardından yürüyüş korteji ile Keşan Ortopedik Engelliler Derneği Çocuk Parkı’na geçildi ve burada engelli öğrencilerin hazırladığı serginin açılışı gerçekleştirildi. Buradaki törene CHP Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli de katıldı. Açılışın ardından Değirmendereli, Dınkırcı ve Özcan sergiyi gezerek hazırlanan ürünleri yapan engellilerle görüştü.

Program pilav ve ayran ikramı ve Keşan Belediye Bandosu’nun mini konseri ile sona erdi.

www.kesanhalkinsesi.com

 

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 14 Mayıs 2014, 12:47 pm tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.100 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: