Enez’de Ortak Kültürel Miras Proje toplantısı yapıldı

Romanyalı heyet, Lagün Göllerinde Kano gezisi yaptı, Enez’in tarihi yerlerini gezdi.

Edirne’nin Enez ilçesinde Kaymakamlık tarafından gerçekleştirilen Ortak Kültürel Miras Karadeniz Havzasında Girişimciliğin Gelişimi için kaynak ortak etkinlik projesi, yapıldı.

Proje ortaklarından Romanyalı heyet, Enez’e geldi. Enez Kültür Spor Merkezinde Kaymakam Şükrü Alperen Göktaş tarafından karşılanan heyet, daha sonra Lagün Göllerinde Kano gezisi gerçekleştirdi. Buradaki kano gezisi Edirne Doğa Sporları Kulübü Derneği Başkanı Bülent Bacıoğlu, Sezgin Kanda, Arzu Kanar gözetiminde yapıldı.

Kano gezisine Kaymakam Şükrü Alperen Göktaş’ta eşlik etti.

Toplantının sona ermesinin ardından, Romanya heyeti Enez’in Restorasyonu tamamlanmak üzere olan Fatih Camisini, Enez Kalesini, As Yunus Bey Türbesini gezerek ziyaret etti.

Daha sonra projeye destek verenlere plaket verildi.

İstanbul Üniversitesi salonunda gerçekleştirilen yemekli toplantıda konuşan Kaymakam Şükrü Alperen Göktaş; “Biz aynı coğrafyanın insanlarıyız. Bizim sevinçlerimizde acılarımızda bir. Böylesine anlamlı bir projeye destek veren en başından beri sayın Edirne Valimiz Ekrem Canalp ve proje ekibine çok teşekkür ediyorum. Emeği geçen tüm arkadaşlarımı kutluyorum. Hayırlı olsun.” Dedi.

Projenin sunuculuğunu Emine Demiröz gerçekleştirirken, organizasyonunu ise RENKAS Group adına Serkan Değirmencioğlu yaptı.

Romanya heyeti Enez’in coğrafyasına hayran kaldıklarını ifade ederek Enez’den ayrıldı.

6

 

 

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 16 Temmuz 2021, 5:12 pm tarihinde GÜNCEL, manset, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 22 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: