ENEZ’DE 23 NİSAN COŞKUSU..

ENEZ'DE 23 NİSAN COSKUSU (1)ENEZ'DE 23 NİSAN COSKUSU (2)ENEZ'DE 23 NİSAN COSKUSU (3)ENEZ'DE 23 NİSAN COSKUSU (4)ENEZ'DE 23 NİSAN COSKUSU (5)ENEZ'DE 23 NİSAN COSKUSU (6)ENEZ'DE 23 NİSAN COSKUSU (7)Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 93. Yıldönmü olan ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bugün Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanıyor.
Enez’de coşkuyla kutlanan bayram saat 09:55’de Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunulması Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Daha sonra günün anlam ve önemini belirten konuşma İlçe Milli Eğitim Müdürü Vedat UZUN tarafından gerçekleşti. Çocuklar adına konuşma Atatürk Ortaokulu öğrencisi Ayşenur DEMİR tarafından yapılmasının ardından Atatürk ve Cumhuriyet İlk ve Ortaokul öğrencileri müzikli oyun gösterilerini sundular. Ardından ilkokul ve ortaokullar arası yapılan resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri İlçe Kaymakamı Fatih BAYSAL tarafından verildi. Son olarak Atatürk İlk ve Ortaokul Halk Oyunları Ekibinin gösterisinin ardından tören sona erdi.
Birçok yerde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kısıtlı kutlanırken, Enez’de kalabalık bir halk topluluğu katıldığı bayram coşku ile kutlandı.

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 25 Nisan 2013, 6:58 pm tarihinde GÜNCEL kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.250 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: