Enez ile Dedeağaç arasında feribot seferleri başlayacak

(Videolu Haber)-

  • Yunanistan’ın Dedeağaç’ın Belediye Başkanı Evangelos Lambakis ile Enez Belediye başkanı Enez Belediye Başkanı Ahmet Çayır limanlar konuşunda çalışmalara başladılar.

 Yunanistan’ın Batı Trakya Bölgesinde bulunan Dedeağaç ‘ın Belediye Başkanı Evangelos Lambakis ile Dedeağaç Liman Başkanı Stavros Stavrakoğlu, Enez Belediye Başkanı Ahmet Çayır ve il  genel meclis üyeleri Erol Açık ve Coşkun Erkıulıç ile görüşmelerde bulundular.

Resim 063

Resim 203
Resim 069 Resim 130Başkan Lambakis, bu ziyaretin bir süre önce Enez’den gelen heyete bir nezaket ziyareti olduğunu belirterek “Bundan bir ay önce Enez Belediye Başkanımız ve bir heyet bizi ziyaret etmişlerdi. Bu nedenle öncelikle bu memnuniyetimi bildiriyorum.Bence her iki belediyenin de sorunları ve problemleri var.Problemleri çözmek için gayretleri var.Karşılıklı anlayış içinde bunları çözmek için gayret ediyor ve görüşüyoruz.” dedi.

Resim 105

Asırlarca süren Türk tarihine dayanarak iki halkı kaynaştırarak, Enez ve Dedeağaç Belediyesi’nin de çalışmalarını olgunlaştırmamız lazım.Bugünkü ziyaretimize Dedeağaç Liman Başkanımız ile geldik ve buradaki işlerimizi  oluşturalım ve her iki belediyeye ve her iki tafafa da bir fayda sağlayalım.Türk ve Yunan milleti yıllarca bir arada yaşadı.Bugün bunları değerlendirmemiz lazım. Bu nedenle iki belediyenin de işbirliği içinde olmamız lazım.Başkanımızın bizlere gösterdiği ilgi bu işlerin oluşacağı kararını veriyorum.Bizim hedeflerimiz bu yönde olacaktır. şeklinde konuşan Lambakis ” Biz seçilmiş siyasiler olarak halkımızın problemleri ile ilgilenmek ve bunları çözmek zorundayız.”  şeklinde  görüş bildirdi.
Resim 243Enez Belediye Başkanı Ahmet Çayır’da , Dedeağaç Belediye Başkanı Lambakis’in bizi ziyaretinden çok mutluyuz. Liman başkanı ile yaptığımız görüşmeler neticesinde  Lambakis’inde öngördüğü şekilde Enez ve Dedeağaç arasındaki feribot seferlerinin başlatılması artık kaçınılmaz bir noktaya gelmiştir.Başkanımızın yaptığı açıklamalara katılıyorum.Liman başkanımızda söyledi halkın da baskısıyla artık bu iletişimin sağlanmasının gerekli olduğunu düşünüyoruz.Tarihin derinliklrinden beri beraber yaşayan iki toplumun birbiriyle daha fazla vakit geçirme isteğini gümrük ve limanların sorunların çözülmesiyle iletişimin sağlanmasıyla daha güçleneceğine inancımız çok büyük.Bu konuda biz de elimizeden geleni yapmak istiyoruz.Ben de  Lambakis ve Stavrakoğlu’na gösterdikleri bu kararlılıktan dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Resim 113

Belediye ziyaretinin ardından diğer  Enez Kalesi’ni ,Has Yunus Bey Türbesi’ni, Enez Limanı’nı gezisinin ardından konuklar Enez Sahili’nde bir süre dinlendikten sonra  Enez’den ayrıldılar.
Haberle ilgili görüntüleri aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 30 Temmuz 2013, 11:19 pm tarihinde GÜNCEL, SİYASET, Video kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 2.287 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: