Enez Belediyesi’ne ziyaretler..

Salim Şen ve Alaattin Öztürk Belediye Başkanı Abdullah Bostancı’ yı ziyaret etti

DİSK Genel – İş Sendikası Trakya Şube Başkanı Salim Şen ve DİSK Genel – İş Sendikası Eski toplu Sözleşmeler Daire Başkanı Alaattin Öztürk, Enez Belediye Başkanı Ecz. Abdullah Bostancı’yı makamında ziyaret etti.

Manşet

Şen ve Öztürk, Bostancı’yı Belediye Başkanı seçilmesinden dolayı yeni görevinde başarılar diledi. Öztürk, “Emekçilerin değerlerini bilerek gerekeni vereceğinizden şüphem yok!” dedi.

Şen, “Toplu sözleşmede bazı sıkıntılar ortaya çıkmış. Bizim örgütlü toplumdan anlayışınızı sizde olumlu ve olumsuzlukları paylaşabilirsiniz. Yanlışlıklar varsa sorunları karşılıklı çözmemiz gerekiyor.” dedi.

CIMG2379   CIMG2388

Bostancı, sendikalı işçiler Belediyeye külfet getiriyor..

Öztürk ve Şen’in konuşmasından sonra söz alan Bostancı, “Sendikalı işçiler Belediye’ye külfet getiriyor. Bir işçinin aylık maaşı 6 – 7 bin lirayı buluyor. 21 sendikalı işçi var. Aylık maaliyeti 176 bin lira. 17 de memur var. Onlarında aylık tutarı 100 bin lira toplam 276 bin lira gider var. İller Bankası’ndan gelen para 56 milyon lira. Belediye Başkanı’nın maaşı (Benim) 4 bin 500 lira. Belediye’nin gelir giderini dengelemek zorundayız. Sendikalı işçiler bir günlük mesai için (Cumartesi veya Pazar) 300 TL yevmiye istiyor. Enez büyük bir şehir değil. Sendikacılık belediyeleri sömüren bir aracı kurum olmaması lazım.”dedi.

 www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 21 Mayıs 2014, 1:50 pm tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.048 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: