Enez Amatör Denizciler Derneği ilk toplantısı yapıldı

Enez’de yeni kurulan Amatör Denizciler Derneği ilk toplantısını yaptı.

CIMG7803

Enez sahilinde bulunan İnci Otel’de yapılan toplantıda; Enez Kaymakamı Hasan Sazkaya, Belediye Başkanı Abdullah Bostancı, İlçe Emniyet Müdürü Atilla Ayyavuz, TCSG 308 Bot Komutanı Sahil Güvenlik Tğm. Hakan Uçar, Liman Başkanı Ali Erdoğdu, Tarım İlçe Müdürü Yasin Samuk, dernek üyeleri bir araya geldi.

CIMG7807

Kurucu Dernek Başkanı Kerim Yurk, “Amacımız, sorunlarımızı yetkililerle bir araya gelerek paylaşıp, ortak çözüm yolları bulmak. Enez’e gerek turizm, gerek diğer konularla hep birlikte Enez’e katkıda bulunmak. Dernek olarak ilk projemiz, Enez’de turizmin kalkınması için bir resif projemiz var. Daha sonra Temmuz ayında da Saros temiz kalsın, biz çocuklara kalsın diye burada bir etkinlik düşünüyoruz.” dedi.

CIMG7805

Daha sonra söz alan Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı, “Limanımız şuan ağtıl durumda görünüyor. Amacı da zaten balıkçılık olarak yapılmış, ama liman olarak burada devam ediyor. Burasının fiziki alt yapısının iyileştirilmesi için, bizler müracaat ettik belediye olarak. DLH bize 3-4 konuda görüş bildirdi. DLH Genel Müdürünle yaptığımız görüşmede, limanın temizlenmesi, alt yapı hizmetlerinin geliştirilmesi için 2 Milyon lira bir maliyet olduğu çıkarıldı. Bu konuda bütün yazışmalar yapıldı. Bu konuda 750 bin lira çıkarılarak, işe başlanılması ancak, yaz sezonu nedeniyle bunun Ağustos ayından sonra başlanılması gerektiğini bildirdik. Limanla ilgili çalışmalar bu şekilde devam edecek.” dedi.

CIMG7808

Kaymakam Hasan Sazkaya da yaptığı açıklamada, “Enez Amatör Denizciler Derneği hayırlı uğurlu olsun. Enez turizmi için yapılacak olan hizmetlerin destekçisi olacağız. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Liman Başkanı Ali Erdoğdu da, Tekneler ve limanla ilgili teknik bilgiler verdi.

İlçe Emniyet Müdürü Atilla Ayyavuz ise, limanın 14 ayrı noktasına mobese kameralar kurularak, gözlem altında tutulacağını söyledi.

www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 22 Haziran 2015, 10:33 am tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.385 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: