EMITT 19. DOĞU AKDENİZ TURİZM VE SEYAHAT FUARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Türkiye’nin turizm tanıtımında büyük rol oynayan ve turizm fuarcılığında dünyanın en büyük 5. Fuarı olan 19. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat (EMITT) Fuarı, Beylikdüzü Fuar Merkezi’nde 22-25 Ocak 2015 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

20150122_120350

Kültür Bakan Yardımcısı Sn. Abdurrahman Arıcı’nın yaptığı açılışa, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin olmak üzere, Valilerimiz, Kaymakamlarımız, Belediye Başkanlarımız, Kamu  Kurum ve Kuruluş Müdürleri, STK Temsilcileri ile  gerek yurt içinden gerekse yurt dışından kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

DSC_0434

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, açılışta yaptığı konuşmada,  EMITT fuarının her yıl katılımcı ve ziyaretçi sayısının artmasıyla birlikte, Türkiye’nin tanıtımında önemli bir rol oynadığını, Türk turizminin önemli bir değişim süreci içine girdiğini, Dünyadaki gelişmelerle eşgüdümlü olarak çevre ile uyumlu, rekabetçi ve sürdürülebilir politikalar ile ülkemizin uluslararası alanda daha çok tanınması sağlandığını, pazarların önemine göre stratejiler geliştirilerek destinasyon odaklı çalışmalar ile dünyada Türkiye markası güçlendirilmeye çalışıldığını, fuardan gerek İstanbul’ un gerekse de ülkemizin dünya çapında tanıtılması ve marka değerinin güçlendirilmesine çok büyük bir katkısı olduğunu ifade etmişlerdir.

DSC_0574  DSC_0599  DSC_0791

Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, EMITT fuarında ülkemizin ve dünyanın kültür ve turizminin tanıtıldığını, Keşan ilçesinin  Saros Körfezi’ne 64 km kıyısı olup, deniz turizminin yanında eko, kongre ve sağlık turizm potansiyellerinin olduğunu, süreci yakalamak ve mevcut turizm potansiyelini iyi değerlendirmek için turizmle ilgili tüm kişi kurum ve kuruluşların bu bağlamda kendini yenilemesinin önemli olduğunu, Yunanistan, Edirne, Çanakkale ve İstanbul yollarının kesişme merkezinde bulunmamız dikkate alındığında başta yöresel ürünler olmak üzere, turizm sektörünün iyi değerlendirilmesini, 22/23 Ocak 2015 tarihinde Profesyonellere 24/25 Ocak 2015 tarihlerinde vatandaşlara açık olan fuarın ziyaret edilmesini tavsiye ederek, Keşan’ın geleceğine turizmin önemli katkı sağlayacağını, emek yoğun bir sektör olan turizmin bacasız bir sanayi sektörü olarak Keşan ve Ülkemiz açısından önemini belirtmişlerdir.

DSC_0538   DSC_0819   DSC_0843

www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 25 Ocak 2015, 1:18 pm tarihinde GÜNCEL, KÜLTÜR-SANAT, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.260 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: