EGD Başkanı Derya Sarılarlı’dan kınama

Edirne Gazeteciler Derneği Başkanı, Marmara Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Vekili ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Derya Sarılarlı, Keşanlı gazeteci Necdet Uybaş’a Yunanistan’ın Kipi Sınır Kapısı’nda yapılan uygulamayı kınadı.

egd kınama (2)
Sarılarlı, Edirneli gazetecilerin sık sık Yunanistan’a giderek iki ülkeyi yakından ilgilendiren ve dostlukların artmasını sağlamak için haberler yaptığını hatırlatarak, ‘’Necdet Uybaş pasaportunda bulunan ve Yunanistan’ın Edirne Konsolosluğu’nca verilmiş Şengen Vizesi ile Makedonya’da yapılacak bir kültür etkinliğini takip etmek amacıyla yolcu otobüsüyle sınıra gelmiştir. Ancak, henüz belirlenemeyen bir nedenle sınırdan geri çevrilmiş ve pasaportuna bu yönde bir damga vurulmuştur’’ dedi.
Sarılarlı, bu durumun bir yanlışlıktan kaynaklandığını düşündüklerini ifade ederek, şunları söyledi:
‘’Sınırdaş ve komşu iki ülke olan ve tarihte bir çok sorun yaşamasına rağmen son yıllarda ilişkileri normalleşen Türkiye ile Yunanistan’ın diplomatik ve yerel yöneticileri sürekli dostluk ve iyi niyet mesajları vermektedirler.
Her gün çok sayıda Türk ve Yunanlı günü birlik olarak, sınırdaki kentleri ziyaret edip, yeme-içme ve alış-veriş gibi faaliyetlerinde bulunmaktadır. Bunun sonucunda iki ülke insanları birbirleri tanıyıp, dostluğu geliştirme fırsatı bulmuştur.
Bu tür olumsuz örneklerin bu ilişkileri etkilememesini dilerken, meslektaşımızın karşılaştığı muamelenin bir an önce telafi edilerek, görev yapmasının önündeki engelin kaldırılmasını talep etmekteyiz.’’ dedi.
www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 02 Eylül 2014, 11:11 am tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.122 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: