Edirne Valisi Günay Özdemir’in “Öğretmenler Günü” Kutlama Mesajı:

vali-gunay-ozdemir

24 Kasım 1928 tarihinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul etmesinin 88’inci, bu anlamlı günün öğretmenler günü olarak kutlanmaya başlanmasının ise 35. yılına ulaşmanın heyecanını yaşıyoruz.

Öğretmenlik; bilgisiyle öğreten, yarınlarımız olan gençlerimizi geleceğe hazırlayan bir mesleğin unvanıdır. İnsan dünyaya gözlerini açtığı ilk andan itibaren öğrenmeye muhtaç ve öğrenme ihtiyacıyla doludur. Kutsal kitabı Kur’an’ı Kerim’in ilk ayeti “Yaradan Rabbinin adıyla oku” olan bir dinin mensubu olarak okumalı ve okutmalı, çağdaş bilimle yarınlarımızı aydınlık hale getirmeliyiz.

Değerli Öğretmenler;

Bütün imkânsızlıklara rağmen Türkiye’yi bu günlere taşıyan sizler, yarınlarımızın mimarlarısınız. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk; ‘Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir’ ifadesiyle öğretmenlik mesleğinin kutsal bir meslek olmaktan öte üstlendiği sorumluluğa dikkat çekmektedir.

Bizlerde gençlerimizin daha iyi eğitim alması için tüm imkânlarımızı seferber ederek, devlet-vatandaş işbirliği ile yeni okullar inşa ettik, etmeye devam edeceğiz. İlimiz derslik başına düşen öğrenci bakımından ülke genelinde ilk sıralarda bulunmaktadır. İl genelinde binaların fiziki yapısını güçlendirirken eğitim seviyemizi de daha da yükseltmeliyiz, bu da ancak sizlerin gayretleriyle olacaktır.

Bu vesileyle, hayatını mesleğine adayan, fedakâr ve saygıdeğer öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, aileleri ve öğrencileri ile birlikte mutlu, huzurlu yıllar temenni ediyorum.”

                                                                                                                                Günay ÖZDEMİR

                                                                                                                                            VALİ

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 24 Kasım 2016, 9:17 am tarihinde GÜNCEL, manset, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 815 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: