Dünya 1. si öğretmen ve öğrenciye, Başkan Özcan’dan dizüstü bilgisayar

Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan, Amerika’da düzenlenen I-SWEEEP yarışmasında çevre biyolojisi dalında dünya 1.si, Hollanda’da düzenlenen Internetional Environmental Sustainabilitiy Project Olympiad yarışmasında da dünya 2.si olarak Keşan’ın adını dünyaya duyuran Keşan Dr. Rıfat Osman Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencisi Merih Akalın ve Proje Koordinatörü Hasan Avcu’ya çalışmalarında kullanmak üzere dizüstü bilgisayar hediye etti.

Manşet Özcan   Dünya 1.si olan öğretmen ve öğrenci (1)   Dünya 1.si olan öğretmen ve öğrenci (2)
Okul Müdürü Ahmet Küçük, Müdür Yardımcısı Nilgün Çine, Proje Koordinatörü Hasan Avcu ile Okul Aile Birliği Başkanı ve aynı zamanda Merih Akalın’ın annesi olan Aylin Akalın, Özcan’ı makamında ziyaret etti.
Okul yöneticilerini, proje öğretmenini ve öğrenciyi başarılarından ötürü tebrik eden Özcan yaptığı açıklamada, “Amerika’da Dünya 1.’si, Hollanda’da dünya 2.’si olmak hiç kolay bir şey değil. Öğrencimiz ve öğretmenimiz bunu başardı. Benim gözümde de çok büyük bir başarıya imza attılar. Umarım Keşan Belediyesi gibi diğer kurumlar da başarıyı taltif ederler. Keşan Belediyesi olarak her zaman başarının yanında ve arkasındayız. Kısa zaman önce de daha önce Keşan Gençlik Takımı’nda oynayan, sonra Vakıfbank Güneş Sigorta’ya transfer olan aynı zamanda Özyeğin Üniversitesi’nde tam burslu olarak İngilizce İşletme okuyan Keşanlı Semen Şen isimli kardeşimize başarılarından dolayı yardımda bulunduk. Kendisi North Carolina Charlotte Üniversitesi’nde tam eğitim ve spor bursu kazandı. Öğrencimizin ABD’ye uçak bileti ve vizesi konusunda yardımcı olduk. Başarı her zaman taltif edilmeli ki daha büyük başarılar elde edilsin. Biz bu düsturda hareket ediyoruz ve etmeyi de sürdüreceğiz.” dedi.
Özcan, konuşmasından sonra Avcu ve İstanbul’daki stajı nedeniyle Keşan’a gelemeyen Merih Akalın’ın annesi Aylin Akalın’a proje çalışmalarında yardımcı olması açısından dizüstü bilgisayarlarını hediye etti.

www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 04 Temmuz 2014, 7:26 pm tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.382 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: