DSP Edirne 1.Sıra Adayı Hüseyin Dertop, 2.Sıra Adayı Remzi Işıktan..

DSP Edirne 1.Sıra Adayı Hüseyin Dertop, 2.Sıra Adayı Remzi Işıktan..
Bu haber 11 Mayıs 2015 - 18:42 'de eklendi ve 1.559 kez görüntülendi.

DSP Keşan İlçe Başkanlığı, 9 Mayıs 2015 Cumartesi günü partinin ilçe merkezinde bir basın toplantısı düzenleyerek milletvekili adaylarını tanıttı.

Tanıtım toplantısına; DSP Keşan İlçe Başkanı Fikret Akan, DSP Keşan Kadın Kolları Başkanı Nuriye Özmen, Edirne 1. Sıra Milletvekili Adayı Hüseyin Dertop, 2. Sıra Milletvekili Adayı Remzi Işıktan ve partililer katıldı.

CIMG7110   CIMG7093

DSP Keşan İlçe Başkanı Fikret Akan toplantıya katılanlara adayları tanıtarak: “DSP Edirne Milletvekili adaylarımız birinci sırada Hüseyin Dertop, ikinci sırada Remzi Işıktan ve üçüncü sırada Suat Gül. Bu adaylarımızla seçime giriyoruz. Kendilerine güveniyoruz. İnşallah vatana millete hayırlı olur.” dedi.

DSP Edirne 2. Sıra Milletvekili Adayı Remzi Işıktan sözlerine “Bizim parolamız mutlu insan güçlü Türkiye” diyerek başladı. Teşkilatlarının çalışmalarına başladığını belirten Işıktan, her yerde adaylarıyla birlikte, herkesin kendi bölgesinde seçim çalışmalarına katıldığını söyledi. Işıktan; Atatürk’ün ilkelerinin yolunda olduğunu, Bülent Ecevit’in bu partiyi kurduğunu ve DSP’lilerin de onun yolundan gittiğini belirtti.

CIMG7090   CIMG7115

Işıktan: “Haziran 2015 seçimleri Türkiye’nin ve vatandaşlarımızın geleceğini belirleyecektir. Halkımız vereceği oylarla ülkemizi yönetecek siyasi gücü belirleyecek, Türkiye’nin bugününe ve geleceğine dair tarihi öneme sahip kararı verecektir.” diyerek iktidara geldikleri takdirde yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

“Vatandaşlarımız arasında oluşan bölünmüşlük ve dışlanmışlık duygusunu sona erdiren, demokrasiyi bütün unsurlarıyla yaşatan, toplumun her kesimini kucaklayan, hukukun üstünlüğü ilkesini geçerli kılan, adil ve dürüst bir yönetim sergilenecektir.

Yoksulluk ve işsizlik en acil sorunlarımızın başında gelmektedir. Öncelikle çocuk işçiler olmak üzere, tüm işçilerin hakları korunacaktır.” diyen Işıktan terör konusunun ülkenin birlik ve bütünlüğünün korunarak, toplumun tüm kesimlerini tatmin edecek şekilde, demokratik ve yerelliğe de özen gösteren bir anlayışla çözüleceğini belirtti.

Cari açığa, yurtdışı borçlanmaya ve tüketime dayalı büyüme anlayışı terk edilerek üretime, istihdama, verimlilik ve katma değer artışına dayalı teknolojik yenilikleri uygulayan sürdürülebilir karma bir ekonomik büyüme gerçekleştirileceğinin altını çizen Işıktan; enerjide dışa bağımlılığı azaltacak yatırımlara öncelik verileceğini, enerji verimliliği ile yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının destekleneceğini, enerji nakil hatlarının ülkemiz üzerinden geçirilmesine öncelik ve önem verileceğini. elektrik iletim hatlarının gözden geçirileceğini, Türkiye’nin elektriklerinin kesilmemesi için gereken yatırımlar yapılacağını söyledi.

Eğitimde de yapılacak düzenlemelere değinen Işıktan“Ortaöğretime giriş sınavsız olacak, üniversiteye girişte öğrencilerin geleceklerini tek bir sınava bağlamalarının önüne geçilerek kamu personelinin seçimine benzer bir yerleştirme sistemi benimsenecektir. Herkes yeteneğine ve isteğine göre eğitim yapacak, eğitim rekabet eşitliği yaratılarak her kademede kaliteli ve parasız eğitim olanağı yaratılacaktır.

Engelli bireylere sosyal yardım ve desteklerin artırılması, sağlık ve bakım hizmetlerinin iyileştirilmesi ve yaygınlaştırılması, iş bulmalarının garantilenmesi ve tamamen ücretsiz eğitim sağlanacaktır.” dedi. Işıktan, “Türkiye’nin ileriye umutla bakmaya ihtiyacı var. Milli gelir dağılımını düzelten, yoksulluğa son veren, istihdam yaratan, işsiz gençlerimizi iş sahibi yapan, eğitim kalitesini yükselten, yolsuzluğun hesabını soran, bütün kesimlerin üzerinde uzlaşacağı, halkçı bir karma ekonomi politikasının ortaya konulması gerekmektedir. DSP uygulayacağı “Halkçı Rekabet Modeli” ile ülkemizde ekonomik kalkınmayı sağlayacak, gelir dağılımını düzelterek yoksulluğu azaltacak, istihdam yaratacak ve böylece Türkiye’yi içinde bulunduğu durumdan kurtaracaktır.  DSP’ye verilen oy, halkın kendisine verilen oydur!” diyen Masum Türker’in sözlerinin altına imzasını attığını da söyleyerek konuşmasını bitirdi.

CIMG7098   CIMG7104

Işıktan’dan sonra söz alan DSP Edirne 1. Sıra Milletvekili Adayı Hüseyin Dertop; kendisini tanıttı.  DSP olarak hiçbir ayrım yapmadan ülkeyi yönetmeye talip olduklarını, ülke ekonomisinin tıkanmış bir hale geldiğini, bunun çözümünün ise halkın DSP’ye yetki vermesinden geçtiğini belirten Hüseyin Dertop, partisinin yapacağı çalışmalardan sözetti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER