Deprem, Enez köylerinde hasara neden oldu

87 yaşındaki dede Mehmet Özbay ve 75 yaşındaki nine Münevver Dinçer’in evleri oturulmaz hale geldi
Ege Denizi Gökçeada açıklarında 6.5 büyüklüğünde meydana gelen depremde Enez köylerinde bazı evler zarar gördü.

CIMG2521    CIMG2522

Enez’in Karaincirli Köyü’nde Mehmet Özbay (87)’ın oturduğu ev deprem sonrası büyük hasar gördü. Özbay, “Benim yaşım 87. Böyle bir deprem yaşamadım. Kendim deprem olduğunda dışarıdaydım. Eve geldiğimde evimin her köşesi yıkılmış, dökülmüş. Devletimizden yardım bekliyorum.”dedi.

CIMG2526    CIMG2520
Vakıf Köyü’nden Münevver Dinçer (75)’in evide, depremde oturulmaz hale geldi. Evinde tek başına oturan Münevver nine, “Bahçede oturuyordum. Birden büyük bir gürültü geldi. Çok korktum. Gördüğünüz gibi evimin her tarafı yıkıldı. Jandarma ve yetkililer gelip tespit ettiler. Evimde %90 hasar olduğunu, oturmamamı söylediler. Ben şimdi ne yapacağım. Bana bir gözcez oda yapsınlar yeter.”dedi.

CIMG2514   CIMG2516   CIMG2515
Vakıf Köyü’nden Behiye Gökgür (60)’ün de evi kısmen zarar gördü. Gökgür, “3 ay önce eşimi kaybettim. Evimizi yeni badana yapıyorduk. İkinci defa kireç yapmak için kızım içeriye girmişti. O anda deprem oldu. Kızım içeride kaldı. Daha sonra bağırarak dışarı çıktı. Evimiz depremde hasar gördü.” dedi.

CIMG2511   CIMG2509   CIMG2519

Bahçe duvarı yıkılan İbrahim Gül de, “Depremde bizimde bahçe duvarımız yıkıldı. Çok korktuk. Allah bir daha böyle bir felaket bize yaşatmasın.” dedi.

Vakıf Köyü Muhtarı Alaeddin Arıcı, “Yaşadığımız deprem sonrası köyümüzde Jandarmamız, Kaymakamlığımız hasar tespiti yaptı. Zarar gören vatandaşlarımıza devletimiz umarım yardım edecektir. Vatandaşlarımıza geçmiş olsun.” dedi.

www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 25 Mayıs 2014, 12:08 pm tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 2.003 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: