CHP KOCAELİ MİLLETVEKİLİ HURŞİT GÜNEŞ, KEŞAN’DA GÜMÜŞ AİLESİNİ ZİYARET ETTİ

CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, Keşan’da Gümüş ailesini ziyaret etti.

CIMG1397
Güneş, 1976 yılında Keşan’da belediye başkanı CHP’li Rasim Ergene’nin hayatını kaybetmesinin ardından yapılan yerel seçimler için babası eski Dışişleri Bakanı Turan Güneş’in ilçeyi ziyaret ettiğini belirtti.

CIMG1402

Türkiye’de en iyi klarnetçilerin Kandıra ve Keşan’da yetiştiğini belirten Güneş, o zaman Mustafa Kandıralı ile Keşanlı Aguş Gümüş’ün meşhur olduğunu ifade ederek şunları söyledi: ”Babam eski Dışişleri Bakanı rahmetli Turan Güneş, Aguş Gümüş’ü 38 yıl önce evinde ziyaret ederek beraber klarnet çalmışlar. Aralarında bir dostluk oluşmuş.Bende Dünya Roman Haftası nedeniyle rahmetli olan Aguş Gümüş’ün ailesini ziyaret ettim. Bende Kandıralıyım. Kan bağımız da var. Bu eve geldim.Çocukları ziyaret etmiş oldum. 38 yıl önce babalarımızın başlattığı dostluğu sürdürmüş oldum. Beni roman havası ile karşılayarak uğurladılar. Hem de Roman Haftasını kutlamış olduk. Allah bu mahalleye uzun ömür versin.” dedi.

CIMG1401

CIMG1407
Güneş’in roman mahallesi ziyaretinde CHP Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli, Belediye Başkanı Mehmet Özcan’da bulundu.

CIMG1409

CIMG1410
Aguş Gümüş’ün oğlu Aguş Gümüş, Sayın Milletvekilimize bize unutmayıp ziyaret ettiği için çok teşekkür ediyorum. Bizi mutlu etti.” dedi.
www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 13 Nisan 2014, 11:23 am tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.325 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: