CHP Keşan Belediye, İl Genel Meclis Üyeleri Tanıtım Toplantısı ve Seçim Bürosu Açılışı Yapıldi

CHP Keşan Belediye, İl Genel Meclis Üyeleri Tanıtım Toplantısı ve Seçim Bürosu Açılışı Yapıldi
Bu haber 05 Mart 2019 - 17:05 'de eklendi ve 1.367 kez görüntülendi.

 

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Keşan İlçe Başkanlığı tarafından geçen cumartesi günü aday tanıtım töreni programı gerçekleştirildi ve ardından seçim bürosu açılışı yapıldı.

Keşan Spor Düğün Salonu’nda düzenlenen aday tanıtım töreni, saat 12.15 sıralarında başladı.

Tanıtım törenine; CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Avukat Mehmet Tolga Akalın, CHP Keşan İlçe Başkanı Özgür Heves Yıldız, İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Keşan Belediye Başkanı Op. Dr.Mehmet Özcan, Keşan Belediye Başkan Adayı Mimar Şenol Yalı, çevre ilçelerin belediye başkan adayları ve partililer katıldı.

Toplantı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Yıldız: “Demokrasimiz için birleşe birleşe gücümüze güç katıyoruz”

Toplantıda ilk olarak, İlçe Başkanı Özgür Heves Yıldız söz alarak, şunları söyledi: “Millet ittifakının tarafları olarak, ilçemizde birlik ve beraberliğimizi sürdürüyoruz. Demokrasimiz için birleşe birleşe gücümüze güç katıyoruz. İlçemiz uzun zamandır halkımızın takdiriyle, sosyal belediyecilik anlayışıyla yönetiliyor. 15 yıldır ilçemize hizmet veren mevcut belediye başkanımız Mehmet Özcan’a teşekkür ediyoruz. Martın sonu bahar!”

Sarıkeçe: “Ülkenin yüzde 50’sini karalamak kimsenin haddine değil”

Daha sonra söz alan Zafer Sarıkeçe ise, şunları söyledi: “Yerel seçim sürecinde, siyasilerin hepsinden söylemlerini daha dikkatli seçmelerini ve ülkemize yakışır bir seçimin yaşanmasını diliyorum. Çünkü siyasilerimiz bazen düşünmeden ağzından ‘illet, zillet’ gibi söylemlerde bulunuyor. Ülkemizin seçim atmosferine yakışmayacak şekilde küçük düşürücü cümleler kurulmasının anlamı yok. Bugün, CHP 11 milyon, İYİ Parti 5 milyon oy almıştır. Bu ülkenin yüzde 50’sini karalamak kimsenin haddine değildir. Bizi çukura çekmek istiyorlar ama biz bu çukura düşmeyeceğiz. Bizim derdimiz ekonomidir. CHP ve İYİ Parti olarak, el ele verip, martın sonu bahadır diyoruz.”

Toplantıda, daha sonra Ekrem Demir söz aldı.

Demir: “Edirne’de 16 belediyeyi alacağız”

Demir konuşmasında şunlara yer verdi: “Ülke insanının ötekileştirildiği bu dönemde, birlik ve beraberlik içerisinde olmamız önemlidir. Bizlere, ‘illet ve zillet’ diyenlerin kulağını çekelim. Seçimlere cenk havası vermeye çalışanlara itibar etmeyin. Bu karanlığa aldanmayın. Güneş, yeni doğacak. Millet ittifakı olarak, Edirne’de 16 belediyeyi almak ve oyumuzu yüzde 70.5’e çıkarmak için çalışacağız. Zalimlere korku, mazlumlara umut olacağız.”

Demir’in ardından Fevzi Pekcanlı söz aldı.

Pekcanlı: “Edirne’de onlara bir bardak su dahi vermeyeceğiz”

Pekcanlı konuşmasında şunları söyledi: “Millet ittifakı olarak, Edirne’de başarılı bir sonuç elde edeceğiz. 31 Mart seçimlerinde, Edirne’de onlara bir bardak su dahi vermeyeceğiz. Aynı Tekirdağ’da olduğu gibi. Keşan Belediye Başkanımız sayın Mehmet Özcan görevini Şenol Yalı devredecek. Sayın Özcan, adayın belirlenmesinin hemen ardından Şenol Yalı’nın elini kaldırması dahi parti kültürünün yaşadığını göstermektedir. Bizim, 2014 yılında neler yaşadığını herkes biliyor. Mehmet Özcan başkanımın bundan sonraki hayatında başarı diliyorum. Şenol Yalı başkanımızda kalınan noktadan devam edecek.”

Çakırlar: “Türkiye’nin en yüksek oy oranını almalıyız”

Toplantıda daha sonra söz alan Orhan Çakırlar ise, şunları söyledi: “İYİ Parti ve CHP olarak, bu seçimlerde güç birliği yapıyoruz. Bir ülkenin önemli ayaklarından biri ekonomi diğer adalettir. Bu ayakların ikisi de dibe vurmuş durumdaysa, sıkıntı var demektir.   Bundan ötürü de, güç birliğine devam etmemiz gerekiyor. Oy oranımız yüzde 70.5 ise, bunu daha yukarılara taşımalıyız. Belediyeleri alacağımıza inanıyorum. Ama 31 Mart’ta seçim sonuçları açıklandığında, Edirne ili Türkiye’nin en yüksek oy oranını almış olması lazım.”

Çakırlar’ın ardından Okan Gaytancıoğlu söz aldı.

Gaytancıoğlu: “Belediyeleri rekor bir oyla alacağız”

Gaytancıoğlu açıklamasında şunlara yer verdi: “Türkiye, hiçbir şey üretecek durumda değil. Her şeyi ithal ederek, günü kurtarmaya çalışıyor. İşsizlik anlamında, Cumhuriyet tarihinin rekorları kırılıyor. Edirne’de belediyeleri, rekor bir oyla alacağız.”

Özcan: “Orayı başkasına teslim ettirme”

Toplantı daha sonra Mehmet Özcan söz alarak, şunları söyledi: “Ben tek bir şey istiyorum; kardeşim orayı başkasına teslim ettirme. Herkese teşekkür ediyorum.”

Konuşmanın ardından Şenol Yalı’da kürsüye çıkarak, Özcan’la birlikte ellerini havaya kaldırıp, birlik mesajı verdiler.

Toplantıda daha sonra Faik Öztrak söz aldı.

Öztrak: “Siyaset uzun soluklu bir yol ve daha çok beraber olacağız”

Öztrak, konuşmasında şunlara yer verdi: “Birileri hizmeti yapacak, birçok eseri Keşan’a getirecek. Şimdi de, yeni bir arkadaşımız gelecek ve bu eserleri daha ilerilere taşıyacaktır. Keşan’da ve Trakya’da birçok ilke imza atan Belediye Başkanımız Mehmet Özcan’a teşekkür ederim. Siyaset uzun soluklu bir yol ve daha çok beraber olacağız.”

“Türkiye karanlık günlere doğru gidiyor”

İttifakı, 24 Haziran seçimlerinin öncesinde yaptıklarını belirten Faik Öztrak, şunları söyledi: “Biz, bu ülkenin demokrasiye inanan insanları ve partileri, sıkıntılı bir sürece gidildiğini görmüştür. Bundan ötürü de, birbirimizden hiç ayrılmadan her noktada destek olmak için elimizden gelen her şeyi yaptık. 24 Haziran öncesinde, üstüne Cumhurbaşkanlığı gömleğini giymiş olan Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı, ‘bu seçimlerde oyunuzu bana verin, her şeyi bana emanet edin.’ dedi ama her şey tepetaklak oldu. Türkiye, dünyada en yüksek faiz veren 3 ekonomiden birisidir. Parası değer kaybeden 3 ülkeden biriyiz. Türkiye karanlık günlere doğru gidiyor. İşsizlik, pahalılık aldı başını gidiyor. Türkiye’nin enflasyonu dünyada en yüksek 10 ülkeden biridir. Türkiye’de enflasyon yüzde 20, gıda enflasyonu ise, yüzde 32 seviyelerindedir. Türkiye’nin her tarafından intihar haberleri geliyor. Gencecik insanlar, işadamları ve çiftçiler yaşamlarına son veriyor. Ekonomi durmuş durumda. Kötü durumda olan ekonomiyi damada emanet edildi ve eseri ortadadır. O günden bugüne Türk ekonomisi dikiş tutmuyor. Türkiye’de işsiz sayısı 7,5 milyon kişiye dayanmış durumda. Bu da, dünyada 92 ülkede yaşayan insan sayısından daha fazla işsizimiz var. Bugün zam, zulüm, zarardan başak bir şey yok.”

“İktidara sarı kart göstermenin önünü açacağız”

Öztrak sözlerini “Ülkenin, demokrasinin bekası için bu iktidara sarı kart göstermenin önünü açacağız. Belediye başkan adayımıza mevcut bayrağı daha yukarılara çıkarmasında başarı diliyorum.” diyerek tamamladı.

Faik Öztrak’ın konuşmasının ardından Keşan Belediye Başkan Adayı Mimar Şenol Yalı’nın projeleri katılımcılara sinevizyon eşliğinde tanıtıldı.

Yalı: “İnatla rant değil; halk diyeceğiz”

Toplantıda, daha sonra söz alan Yalı şunları söyledi: “Kuvayı Milliye ruhunu yaşatmak ve canlandırmak için bugün İYİ Parti ve CHP olarak yan yanayız. Demokrasi ve insan haklarından uzaklaştığımız bugünlerde, iki parti bir araya gelerek, Atatürk’ün dediği gibi ‘Söz konusu vatansa, gerisi teferruattır.’ diyoruz. Keşan için yeni projeler ve yeniliklerle, halkımıza hizmet için geliyoruz. Herkesin iyi ki, Keşan’da yaşıyorum diyebileceği bir ilçe için çalışmalara başladık. Belediyeler, halkın parasıyla işlerini yaparlar ve bu işlerin hedef kitlesi de, hesap verilecek merci, halktır. Bundan ötürü de, halka açık bilgilendirme toplantıları düzenleyeceğiz. Yetim hakkı yemeyeceğiz, yedirmeyeceğiz. Keşanlıların 1 kuruşunu dahi heba etmeden hizmet üreterek, Keşan’a iade edeceğiz. Projelerimizi halka danışarak, yapacağız. Keşanlılar bana değil, kendilerine oy verecekler. İnatla rant değil; halk diyeceğiz.”

Konuşmaların ardından adaylar tanıtıldı ve toplu fotoğraf verildi.

Keşanspor Düğün Salonu’ndaki toplantının ardından Ali Paşa Halk Çarşısı’nda bulunan Seçim Bürosu’nun açılışı gerçekleştirildi.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER