CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı: “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” ile “Lozan Barış Antlaşması”nın 99. Yılını kutladı

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı: “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” ile “Lozan Barış Antlaşması”nın 99. Yılını kutladı
Bu haber 22 Temmuz 2022 - 23:31 'de eklendi ve 103 kez görüntülendi.

Basın özgürlüğünün halkın haber alma özgürlüğü olduğunu belirten CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, “Kalemini satmayan, tarafsız yayın yapan ve iktidarın baskısına rağmen diz çökmeyen tüm basın emekçilerinin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın bayramını en içten dileklerimle kutluyorum” diyerek yaptığı yazılı açıklamada;

Gazetecilerin ve gazetelerin çalışma koşullarının kamuoyunun haber alma bilgi edinme hakkı çerçevesinde iyileştirilmesi en büyük dileğimizdir’’ temennisinde bulunan CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, ‘24 Temmuz sansürün ilk kez kaldırılışının yıldönümü dolayısıyla büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “ Gazeteciler gördüklerini, duyduklarını dirayetle yazmalıdır” sözlerini anımsatmakta yarar görüyorum’’ dedi.

Pekcanlı “Gelişmiş çağdaş ülkelerin arasında yer almanın ancak temel hak ve özgürlüklere sahip, birbiriyle barışık bir toplumla gerçekleşeceğini düşünüyor ve bu amaçla cezaevlerinde tutuklu gazetecilerin de özgürlüğüne kavuşmalarını bekliyoruz.

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı ilimizde ve ülkede tarafsız, ilkeli, doğru habercilik yapan, çalışma şartlarının zorluğuna rağmen bizlere haber ulaştırma gayesiyle çalışan tüm emekçi basın mensubu arkadaşlarımın günü kutlu olsun’’ dedi.

“Lozan Barış Antlaşması’nın 99. Yılı Kutlu Olsun!.

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, “Lozan Antlaşması, uluslararası politika alanında Türk Diplomasisinin büyük bir zaferidir”

Pekcanlı, Lozan Barış Antlaşması’nın 99. Yılını kutlayarak yaptığı açıklamada; “Türk Ulusu Lozan Barış Antlaşmasıyla varlığını tüm dünyaya kabul ettirmiştir.

Lozan Barış Antlaşması, yalnız Türkiye’nin, Balkanların ve Orta doğunun değil, tüm dünyanın barışa kavuşması için önemli bir dönemeci oluşturmuştur. Cumhuriyet’e uzanan yolda, uluslararası bir güvence olarak tarihteki yerini alan antlaşma, insan hakları, uygarlık, demokrasi ve tüm ilişkiler yönünden büyük bir aydınlığı getirmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü ve arkadaşlarının Ulusumuza armağanları olan Lozan Antlaşması ,uluslararası politika alanında Türk Diplomasisinin büyük bir zaferidir. Baskılar göz dağları ve hiçbir dayatma, tam bağımsızlık yolundan çevirememiş, Büyük Ulusumuz haklarını ve kendine yaraşan yeri alarak bugünlere gelmiştir. Lozan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kararlı ve öngörülü yönetimi ile İsmet İnönü başkanlığındaki heyetin üstün diplomatik dehalarıyla ulusumuzu Sevr’e mahkum etmeye kalkışan emperyalist güçlere ve onların yerli işbirlikçilerine karşı kazanılmış siyasi bir zaferdir.  İçtenlikli ve gerçek dostluktan, kesintisiz barıştan yanayız.  Türkiye Cumhuriyeti’ ni sonsuza dek özgür ve tam bağımsız yaşamak hepimizin öz görevidir. Bu yolda Atatürk İlke ve Devrimleri yol gösterici olacaktır. Bu tarihsel bilinçle Lozan’ a ve kazanımlarına tüm gücümüzle sahip çıkmalıyız. Lozan Antlaşmasını Türkiye Cumhuriyeti’nin temel olduğu gerçeğinden hareketle  Dünya Barışına unutulmaz katkıları olan büyük devrimci Mustafa Kemal Atatürk ile gerçek devlet adamı İsmet İnönü’yü ve kahraman silah arkadaşlarını özlem ve şükranla anıyoruz.

kesanhalkinsesi.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER