BEĞENDİK’TE ŞARBON HASTALIĞI..

Bin 200 Büyükbaş, Bin700 Küçükbaş hayvan aşılandı..

MANŞETKeşan’ın Beğendik Beldesi, Şarbon Hastalığı nedeniyle karantina altına alındı.

Beğendik Belediye Başkanı Nuran Uslu yaptığı açıklamada şunları söyledi “Bir vatandaşımız, Keşan Mezbaası’na hayvanını kestirmeye götürüyor. Kesim sonunda oradaki veteriner hekim hayvanda bu hastalığın olduğunu fark ediyor. Ondan sonra beldemizi karantinaya aldılar. İl ve İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri, halkımızı bilgilendirerek, hayvan alım – satımları yasaklandı. Şuan küçük, büyük tüm hayvanlarımız aşılandı. 26 Haziran’dan itibaren normale dönünce hayvanlarımız tekrar meraya salınacak. Vatandaşlarımız bu konuda duyarlılık gösterdiği için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

BEĞENDİK NURAN USLU BAŞKAN

Çiftçi malları Koruma Başkanı yetkilisi Necdet Kırmaz, “Bölgemizde “Şarbon Hastalığı tespit edilmiş olduğundan dolayı, vatandaşlarımız her konuda uyardık. Gerekli önlemler alındı. Bin 200 büyük, Bin 700 küçükbaş hayvanlarımız aşılandı” dedi.

Veteriner Hekim Habitter Altıntaş, “Şarbon bulaşıcı olup, insan sağlığını etkileyen bir hastalıktır. Beğendik halkı bilgilendirilerek, gerekli çalışmalar yapılmıştır. Burada bulunan tüm hayvanları aşıladık.”

ŞARBON HASTALIĞI (1)

Tarım İlçe Müdürü Gökhan Kıyım, “Beğendikte şarbon aşılama çalışmalarında, 4 bin 300 doz kullanıldı. Burada, 7 veteriner görev yaptı. Belediye Başkanımız Nuran Uslu ve belde halkına duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

www.kesanhalkinsesi.com

(Videolu haber)

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 23 Haziran 2013, 1:34 pm tarihinde GÜNCEL kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.206 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: