BATI TRAKYA’NIN BAYRAM ALIŞVERİŞİ KEŞAN’DAN..

Yunanistan’dan gelen Batı Trakyalı soydaşlar, bayram alışverişlerini Keşan’dan yaptı.

Özellikle Cumartesi pazarında yoğun bir kalabalık yaşayan Keşan esnafının da yüzü güldü. Otobüslerle ve özel araçlarıyla Gümülcine ve İskeçe bölgelerinden gelen Batı Trakyalı soydaşlar, bayramlık ihtiyaçlarını Keşan’dan karşıladı.

Manşet Yunan

Gümülcine’nin Yalımlı Köyü’nden Deli Seda isimli bayan, “Keşan’a bayram alışverişlerimizi yapmak için geldik. Giyim kuşam ve şeker aldık. Keşan pazarı önceden biraz daha ucuzdu. Ama şimdi, bayram üstü fiyatlarda yükselme var. Yinede, Keşan’dan memnunuz. Bu arada Türk halkını, Başbakanınız Recep Tayyip Erdoğan’ı ve Sağlık Bakanınız hemşehrimiz Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nu da seviyoruz. Herkesin bayramını kutluyoruz.” dedi.

CIMG7598

Demir Safiye isimli bayan da, “Yunanistan’da kriz bizi fena vurdu. Daha önce evde elektriklerimiz 50 – 100 Euro arasında gelir iken, şimdi 200 – 400 Euro geldi. Bizde ihtiyaçlarımızı Keşan’a gelerek karşılıyoruz.

CIMG7604

OTOBÜSÇÜLER, BELEDİYE OTOPARK’INDAN DERTLİ..

Öte yandan Yunanistan’dan gelen otobüslerden otopark parası olarak 50 TL alınması üzerine bu paranın çok olduğu için, otobüs şoförleri sitem etti.

www.kesanhalkinsesi.com

 

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 12 Ekim 2013, 8:07 pm tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.996 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: