AK Parti iftarı yoğun ilgi gördü

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin Keşan’da AK Parti’nin iftar yemeğine katıldı
AK Parti Keşan İlçe Başkanlığı tarafından Keşan Lisesi’nin bahçesinde yapılan iftara Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, daire amirleri ve partililer katıldı.
Yoğun katılımın olduğu iftarda ilk olarak kurulan platforma gelerek konuşma yapan AK Parti Keşan İlçe Başkanı Mustafa Mercan, “Birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olan en önemli dönemlerdeyiz. Kardeşliğin ve maneviyatın yüksek olduğu, birlikte, omuz omuza güzel günlere yürüyeceğiz.” dedi.

Manşet AK Parti   CIMG3496   DSC_0683
Mercan’ın sahneye davet ettiği Müezzinoğlu, Ramazan’ın bereket ayı olduğunu ve Ramazan ayının en önemli özelliğinin paylaşmak olduğunu söyleyerek, “Bu akşam burada AK Parti Keşan İlçe Başkanlığı, iftar sofrasını sizlerle paylaşıyor. Bu Ramazan, Allah herkesin hanesine gani gani bereket versin.” dedi. İftar buluşmasının amacının yemek yemek olmadığını söyleyen Müezzinoğlu, “Hepimizin evinde, yiyecek ekmek var. Gönül ne kahve ister, ne kahvehane. Gönül dost ister, kahve bahane. Sizlerle dostluk, kardeşlik sofrasında buluşuyoruz. Bu dostluğu, kardeşliği çocuklarımıza da öğretiyoruz.” dedi.

CIMG3501   CIMG3503   CIMG3487
“CUMHUR, BAŞKANINI SEÇECEK”
10 Ağustos’ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanı seçimlerinin ülke ve milletin geleceği için hayırlı olmasını dileyen Müezzinoğlu, şunları söyledi: “Cumhur, yani vatandaş başkanını seçecek. Artık vatandaşımız, ‘Ben cumhurbaşkanımı seçiyorum, kalbimin sesini dinledim, vicdanımın sesini dinledim, aklımı kullandım” diyecek. Bizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine götürecek kişiyi seçeceğiz. Cumhur, başkanını seçecek ve geleceğe güçlü bir şekilde yürüyeceğiz.” dedi.
“BONZAİ İÇİN YENİ BİR YOL HARİTASI PAZARTESİDEN SONRA ÇIKACAK”
İftar yemeğinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Müezzinoğlu, son zamanlarda kullanımı artan ‘Bonzai’ adlı uyuşturucu maddeyle mücadele konusunda yeni bir yol haritası hazırlandığı söyledi. Müezzinoğlu, konu ile ilgili, “Onunla ilgili dün içişleri bakanımızla görüştük. İçişleri bakanı, aile sosyal politikalar bakanı, milli eğitim bakanı, sağlık komisyon başkanımızla pazartesi günü bir araya gelip, yeni tedbirler olarak neler alabiliriz, onu değerlendireceğiz. O değerlendirmelerden sonra yol haritamızı gözden geçirip, kamuoyuna deklare edeceğimiz bir yeni uygulamayı kararlaştıracağız. Şu anda mevcut uygulamada, emniyete ve sağlık camiasına duyarlılık mesajının dışında yeni bir yol haritası çalışması inşallah pazartesiden sonra çıkacak” dedi.
“İSRAİL’İN YAPTIKLARINI LANETLİYORUM”
Mehmet Müezzinoğlu, İsrail’in, Gazze’ye gerçekleştirdiği saldırıları da değerlendirerek, “İsrail’in yaptıklarını lanetliyorum, kınıyorum. Hemen hemen her sene bir iki defa, bazen de Ramazan ayında insanları katleden insanlık dışı uygulamalar yapıyor. İsrail’i kınamaktan ziyade arkasında olan güçleri ve esasında dünya kamuoyunun güçlü mesaj vermesi lazım. Burada insan hakları ve insanın yaşama hakkına acımasızca müdahale yapılırken Amerika Birleşik Devletleri ve Batı’nın sessiz kalıyor olması esasında eleştirilmesi gereken boyuttur diye düşünüyorum. İsrail’i dünya tanıyor ama insan haklarından bahseden, demokrasiden bahseden, hukuktan bahseden, medeni denilen ülkenin sessizliğini esasında dünya kamuoyunun gözden geçirmesi lazım.” dedi.

DSC_0762
Bakan Müezzinoğlu ve beraberindekiler, iftarın ardından 19 Nisan 2014 tarihinde meydana gelen trafik kazasında ağır yaralanarak uzun süre yoğun bakımda tedavi gören lise öğrencisi Ayberk Akyol’u evinde ziyaret etti. Ayberk Akyol’un tedavi süreci hakkında bilgi alan Müezzinoğlu, “Geçirdiği ameliyatın ardından fizik tedavi süreci ile 3-5 ay sonra durumu oldukça iyiye gitmiş olacak.” dedi.
Müezzinoğlu, beraberindekilerle birlikte Şehitlik Parkı’na gelerek burada kısa bir istişarede bulunulmasının ardından, Keşan Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti. Burada basına kapalı olarak yapılan toplantı ardından bilgi veren Müezzioğlu, Keşan Devlet Hastanesi Yöneticisi Opr. Dr. Nurettin Alparslan ve hastane personeli ile hastane hakkında değerlendirmeler yaparak, bilgi alışverişinde bulunduklarını belirtti.
Bakan Müezzinoğlu, Vali Şahin ve beraberindekiler daha sonra Keşan’dan ayrıldı.

www.kesanhalkinsesi.com

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 14 Temmuz 2014, 1:54 pm tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 2.060 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: