3796 ADET KAÇAK CEP TELEFONU YAKALANDI

Ülkemizde akıllı cep telefonlarının son dönemde çok popüler olduğu bilinmektedir. Bunun yanında akıllı cep telefonlarının ülkemize oranla komşu ülkelerde daha ucuz olması sebebiyle maddi getirisi de göz önünde bulundurduğunda son dönemde kaçakçılık suçunu işleyen şahıs veya şahısların telefon kaçakçılığına yöneldikleri görülmektedir.

manşet

Bu kapsamda elde edilen bir istihbaratı değerlendiren Edirne Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince 7 Aralık 2013 günü gerçekleştirilen çalışma esnasında, Edirne plakalı kamyonet aracı Yunanistan sınırından ilimiz merkezine seyir halinde iken durdurulmuş ve araçta yapılan aramada akıllı telefon olarak bilinen (7) değişik marka da tahmini piyasa değeri (3.600.000,00) TL olan toplam (3796) adet kaçak cep telefonu ve aparatları,  tahmini piyasa değeri (5.000,00) TL olan (102) adet çeşitli markalarda kaçak içki, Meriç Nehri’ni geçmede kullanıldığı değerlendirilen tekne motoru ele geçirildi.

Ele geçirilen kaçak eşyalar ile bunları taşımada kullanılan 1 adet araca el konulmuş olup, olayla ilgili 3 şüpheliye adli işlem yapıldı.

www.kesanhalkinsesi.com

 

 

HABERİN BİLGİSİ
Bu haber 11 Aralık 2013, 12:05 pm tarihinde GÜNCEL, son dakika kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 952 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite: